У Канадському парламенті скасували виступ засновниці Дня вишиванки через вишиванку Степана Бандери
У Канадському парламенті скасували виступ засновниці Дня вишиванки через вишиванку Степана Бандери
«За інформацією, яку я отримала від керівництва Конгресу Українців Канади, саме цей депутат заблокував мій виступ в парламенті через сорочку Степана Бандери, яку ми спільно із проєктом Вишивка в одязі видатних українців відтворили у 2022 році (амбасадорами цієї сорочки стали відомі історик Володимир В'ятрович та тележурналістка Яніна Соколова).
Як мені пояснили, в депутата виникло побоювання, що російська пропаганда підхопить цю тему, і постраждаю я особисто, він, а також українські інтереси загалом.
Захід був затверджений та готувався протягом трьох місяців, мою участь скасовано за три дні. Спеціально так, щоб був обмежений час реагувати та боротись. З етичних міркувань поки не коментуватиму позицію та поведінку Посольства України в Канаді у цій ситуації», - йдеться у дописі Лесі Воронюк.
У коментарі «Детектор Медіа» засновниця Дня вишиванки розповіла, що у Канадському парламенті мав відбутись офіційний захід з нагоди Дня вишиванки, де говорили б про культурні та політичні контексти.
«Ми спеціально на цей захід привезли врятовані нашими військовими вишиванки із Харківщини. Везли їх через пів світу. Це великий багаж, щоб там їх продемонструвати. Я радію тому, що ці вишиванки та старі рушники на виставку взяли, але мене не пустили навіть їх прокоментувати.
Представники та організатори просто посилались на Івана Бейкера і сказали, що це його позиція, що побачили у моєму досьє проєкт «Вишивка в одязі видатних українців» і вишиванку Степана Бандери. І вони дуже бояться російської пропаганди і превентивно скасовують мою участь», - каже Воронюк.
За її словами, сама ідея проєкту «Вишивка в одязі видатних українців» належить музейниці, майстрині-вишивальниці та засновниці проєкту «Вишивка в одязі видатних українців» Тетяні Зез.
«Ми долучились до відшиття та відтворення сорочки Степана Бандери і це була наша колаборація, бо колеги з проєкту, музейники віднайшли фото цієї сорочки, майстрині відшили одну копію вручну, а ми вже допомогли створити серію сорочок.
Торік у Канадському парламенті до Дня вишиванки було продемонстровано відеозвернення Чернівецького міського голови Романа Клінчука, який був одягнений у вишиванку Бандери. Цього року виникла незрозуміла ситуація. На мою думку, тут є абсолютно російські пропагандистські корені і основна мета була, щоб не допустити українську делегацію до виступу.
У минулі роки цей проєкт нікому не заважав як і моя присутність у Канадському парламенті», - наголосила засновниця Дня вишиванки.
Нагадаємо, що 19 травня 2022 року у Чернівцях до Дня вишиванки відтворили вишиту сорочку Степана Бандери. Львівська майстриня створила її за єдиним оцифрованим фото Бандери.
На світлині Бандера в козацькому строї – шапці кучмі, чоботах, шароварах, сорочці та з гвинтівкою в руках. Оригінал фото зберегли його соратники, яке зберігається в лондонському музеї
Читайте також:
- Телеканал «Еспресо» в День вишиванки прикрасив ефір українським орнаментом
- «Бойова дронівка» та «Поезія перемоги»: як проходитиме Всесвітній день вишиванки
- Як українські телевізійники та канали відзначають День вишиванки
Фото: Леся Воронюк/Facebook