До 6 червня — реєстрація на курс лекцій «Вороги відкритого суспільства»
До 6 червня — реєстрація на курс лекцій «Вороги відкритого суспільства»
До 6 червня проходить реєстрація на курс лекцій «Вороги відкритого суспільства» Київської школи прав людини та демократії. Автор курсу — член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.
Про лектора: Автор понад шістдесяти наукових праць та книг. Займається вивченням етнополітичної конфліктології, ксенофобії на пострадянському просторі, ідеології та діяльності праворадикальних рухів Росії та України, політичного екстремізму, теорії нації та націоналізму, історії антисемітизму, історії відродження єврейських громад на пострадянському просторі, міжконфесійних відносин.
Курс складатиметься з восьми лекцій, які відбуватимуться щочетверга о 16:00.
— Фашизм. Що, власне, називається цим терміном і чи можна вважати сучасний російський режим фашистським?
— Фундаменталізм. Як в постсекулярному світі радикальні релігійно-політичні рухи намагаються боротися за вплив.
— Популізм. Правий та лівий: чому він набуває популярності в останнє десятиріччя та які загрози несе.
— Конспірологія. Теорія змови: як віра в залаштункову силу підриває демократію.
— Орієнталізм. Постколоніальна критика та її виклики.
— Антигендер. Чому ідея гендерної рівності стала тригером для консервативної частини суспільства?
— Націоналізм. Ворог, попутник чи соратник демократії?]
— Ліві. Що пішло не так? Чому рух за рівність та справедливість все частіше опиняється по одну сторону суспільно-політичних барикад з наймракобіснішими консервативними рухами.
Умови участі:
Зареєструйся на курс лекцій до 06.06.2024. Реєстрація за посиланням
Кількість учасників курсу необмежена.
- Посилання на лекцію ви отримаєте після реєстрації. Лекції відбуваються в записі;
- Після перегляду курсу лекцій учасники будуть запрошені на сесію питань-відповідей на тему курсу від автора (формат змішаний – фізична зустріч із можливістю долучитися в онлайн режимі);
- Для отримання сертифіката про проходження даного курсу: передивитися лекції та пройти тест після всього курсу мінімум з 80% правильних відповідей. Доступ до тесту буде надіслано учасникам 13.06.24 (до 20.06.24);
- Вручення сертифікатів відбудеться в офлайн-режимі в Києві під час закритого вечірнього заходу. Отримання онлайн сертифікатів теж можливо.
Київська школа прав людини та демократії – це безплатна освітня платформа Центру громадянських свобод – правозахисної організації, яка є лауретом Нобелівської премії миру у 2022 році.
Школа організовує регулярні освітні події в Києві та інших містах. У межах школи проводяться лекції, кінопокази, круглі столи та курси.