Київ готує заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО
У столиці розпочато роботи з набуття у 2024 році Києвом статусу креативного міста ЮНЕСКО. Представники державного та приватного секторів, громадянського суспільства, культурних і креативних індустрій під час тематичного круглого столу визначили, що саме музичне мистецтво є найбільш яскравою сферою-представником української столиці. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
«Отримання почесного титулу креативного міста ЮНЕСКО є не лише іміджевою перевагою та закріпленням цього фактично статусу, а й поштовхом для стрімкого розвитку творчої галузі й активної співпраці на місцевому та міжнародному рівнях. Саме музика — сфера творчої галузі, яку обрав Київ для представлення в Мережі креативних міст ЮНЕСКО», — сказала голова комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.
Вона зауважила, що українська столиця має історію та традиції проведення різноманітних тематичних подій, програм, конкурсів, концертів і фестивалів на місцевому і міжнародному рівнях.
Депутатка Київради зазначила, що в Києві «є потужні спеціалізовані навчальні заклади музичного спрямування», зокрема вищої освіти, мережа закладів культури та концертних майданчиків.
«В умовах повномасштабного вторгнення особливо важливо, щоб світ знайомився з нашою культурою, зокрема і через музику. Представленість Києва в Мережі креативних міст ЮНЕСКО також допоможе нам у боротьбі з кремлівською пропагандою, яка протягом століть намагалась знецінити нашу ідентичність, історію і культуру, а найкраще привласнювала собі», — підкреслила Вікторія Муха.
За її словами, приєднуючись до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, учасники зобов’язуються ділитися своїми передовими практиками і розвивати партнерські відносини для посилення і поширення культурної діяльності, розвивати центри творчості та інновацій; розширювати можливості для творців і професіоналів у культурному секторі; робити культурне життя доступним для всіх, зокрема вразливих груп; інтегрувати культуру і творчість у плани сталого розвитку.
Вона додала, що окрім іміджевого статусу практичними перевагами членства в Мережі є: доступ до оновленої інформації, інструментів, стратегій розвитку міст-членів Мережі, обмін досвідом, знаннями та кращими практиками; активна участь у діяльності динамічної мережі — спілкування з експертами й фахівцями, встановлення партнерських зв’язків, пілотні проєкти; визнання зусиль міста — обмін інформацією про основні досягнення та ідеї, позиціонування міста як взірця для інших.
Для отримання статусу місто подає заявку з основними досягненнями, інституціями, міськими проєктами і програмами, а також чотирирічний стратегічний план дій із зазначенням конкретних проєктів та ініціатив на місцевому і міжнародному рівнях, що мають бути реалізовані після можливого набуття статусу.
Умовою є також створення координаційної команди, яка в разі отримання статусу впроваджуватиме чотирирічний план і звітуватиме про його виконання.
Як відомо, головною метою Мережі креативних міст ЮНЕСКО, створеної у 2004 році, є включення мистецтва і творчості в основу міських планів розвитку на місцевому та міжнародному рівнях. Мережа об’єднує близько 300 міст та охоплює сім творчих галузей: ремесла і народні мистецтва, медіамистецтво, кіно, дизайн, гастрономія, література і музика.
Нагадаємо, нещодавно в ЮНЕСКО заявили, що Україні знадобиться майже 9 млрд доларів, щоби протягом наступного десятиліття відновити свої культурні об’єкти й туристичну індустрію після широкомасштабного вторгнення Росії.
Фото: пресслужба КМДА