Росіяни завозять у бібліотеки ТОТ свої книжки замість вилучених українських
Росіяни завозять у бібліотеки ТОТ свої книжки замість вилучених українських
Окупанти продовжують завозити до бібліотек тимчасово захоплених регіонів свої книги замість вилучених українських, повідомляє Центр національного спротиву.
Для цього на ТОТ росіяни відряджають так званих «волонтерів», які розвозять книги з «історії росії» та «художню літературу» по селах, інформують у ЦНС. «Волонтери» пересуваються в супроводі російських солдатів.
«Відповідна література ввозиться замість українських книг, які росіяни вилучили з бібліотек. Проте селяни не поспішають читати ворожу макулатуру.
Зауважимо, що росіяни не надають гарантій безпеки своїм “волонтерам”, більшість з яких отримує зарплату в конвертах і не має жодного офіційного статусу на ТОТ», — зазначають співробітники Центру.
Тож родини «волонтерів» не отримають соціальних виплат у разі нещасного випадку, який може трапитись будь з ким, хто допомагає окупантам, попереджають Сили спеціальних операцій.
- Читайте також: В Україні накопичують книжки, щоб відразу після деокупації поновити бібліотечні колекції на захоплених нині територіях
Раніше з посиланням на Центр національного спротиву ми повідомляли, що на тимчасово окуповані території Луганської області росіяни завезли понад 750 тисяч книжок з кремлівською пропагандою. «Макулатуру звозять у шкільні бібліотеки замість українських книг, які окупанти вивезли та спалили. Більшість примірників — це "історія рф". Акцент йде саме на цей предмет, адже він відіграє ключову роль у російській "системі освіти"», — наголошували в ЦНС.
- Читайте також: Центр національного спротиву: Росія виділила 360 млн рублів для поширення російської літератури на окупованих територіях
У Маріуполі окупанти знищили чотири бібліотеки і майже 200 тисяч книжок. За попередніми даними, половина видань з бібліотечного фонду міста згоріли під час обстрілів або були ліквідовані як «екстремістські».
На тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини росіяни знищили майже всю українську літературу в бібліотеках
Фото: колаж із сайту ЦНС