Google у жовтні остаточно покинув російський ринок, з ним ще 11 компаній – дослідження KSE
Google у жовтні остаточно покинув російський ринок, з ним ще 11 компаній – дослідження KSE
Про це свідчать результати моніторингу KSE Institute у рамках проєкту «Самосанкції / LeaveRussia» щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.
За даними KSE Institute, минулого місяця завершили вихід із Росії дванадцать міжнародних компаній, серед яких: Google (частина Alphabet, банкрутство російської дочірньої компанії визнано судом), ASBIS, Carlsberg (компанія готується до боротьби за право російського підрозділу продавати свої бренди після того, як Росія захопила контроль над акціями дочірніх компаній Danone і Carlsberg), Decathlon, Ensto, Viterra (частина Glencore, яка перестала бути акціонером «Роснафти» в 2022 році. Сбербанк намагається заарештувати російські активи компанії, що залишилися через нафтовий борг), Ingka, Legrand, Sulzer, VEON, Xerox та KONE.
Крім того, був перекласифікований статус одного з найбільших промислових концернів Німеччини ThyssenKrupp з «вийшли» на «вичікують», оскільки насправді місцеві компанії цієї групи не змінили своїх власників, а найбільші були перейменовані, ймовірно, щоб приховати зв’язки з материнською компанією.
Загалом станом на 1 листопада 2023 року 296 (8,3% від загального числа записів в базі KSE або 23,3% від компаній, які отримували дохід в Росії в 2022 році) міжнародних компаній повністю припинили діяльність у Росії. Також 1215 (34,1% від загального числа) – згорнули операції та заявили про намір покинути країну.
Водночас 1503 (42,1% від загального числа) компанії з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 552 (15,5% від загального числа) – призупинили нові інвестиції в Росію та продовжують вичікувати.
Підготовлено командою KSE Institute та членами Ради Директорів KSE за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»; 16.10 - 01.11.2023
База KSE частково базується на даних з бази Yale’s School of Management, дослідженні Університету Сент-Галлена, сайтів epravda.com.ua, squeezingputin.com, https://bloody.energy/, leave-russia.org та інших відкритих джерелах. Дані верифікуються KSE і компаніям призначається додатковий статус KSE. Дані щодо акцій взяті з Google і Yahoo Finance. Водночас база KSE є найбільш повною та вичерпною і містить набагато більше інформації, ніж більшість інших схожих за тематикою баз даних, оскільки вона також містить дані про кількість персоналу, доходи, капітал та інші фінансові показники, збирає останні оновлення та зміни у статусах, посилання на використані джерела, щоденні оновлення з telegram-бота тощо.
Фото: Getty Images