Посольство Китаю видалило із соцмереж інтерв’ю посла, де той поставив під сумнів суверенність країн колишнього СРСР
Посольство Китаю видалило із соцмереж інтерв’ю посла, де той поставив під сумнів суверенність країн колишнього СРСР
Посольство Китаю у Франції видалило стенограму інтерв’ю, у якому посол Лу Шає поставив під сумнів суверенність держав колишнього Радянського Союзу. Ці слова викликали негативну реакцію у Європі, про що пише видання Bloomberg.
У понеділок вранці посольство опублікувало повну стенограму інтерв’ю посла Лу Шає китайською та французькою мовами у своєму офіційному обліковому записі у WeChat. Однак вже до полудня за пекінським часом стенограму видалили, а посилання вказували, що вміст «видалений автором». Інтерв'ю також не було опубліковане на офіційному сайті посольства.
Інтерв’ю китайського посла французькій телекомпанії LCI вийшло в ефір у п’ятницю. Під час нього посла просили уточнити позицію Китаю щодо тимчасово окупованого Криму, на що той відповів, що це «залежить від того, як дивитися на питання», а Крим «спершу був частиною Росії».
Журналіст у відповідь зауважив, що за міжнародним правом у цьому питанні немає ніяких суперечностей, адже півострів є частиною території України.
У відповідь Лу Шає сказав, що країни колишнього СРСР «не мають ефективного статусу в міжнародному праві».
«За міжнародним правом навіть ці країни колишнього СРСР не мають статусу, як це сказати, ефективного в міжнародному праві. Тому що немає міжнародної угоди, щоб зробити їхній статус як незалежних країн конкретним», — сказав посол.
Ці слова викликали гостру реакцію як в Україні, так і в країнах Європи. Зокрема, як пише hromadske, країни Балтії та інші держави вимагали від Китаю пояснити заяву свого посла, а головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель назвав такі заяви неприйнятними.
Посол України у Франції Вадим Омельченко заявив, що або в посла Китаю «є явні проблеми з географією», або такі заяви суперечать позиції Пекіна щодо зусиль із відновлення миру в Україні на основі міжнародного права, цілей і принципів Статуту ООН.
Вже у понеділок речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що Китай поважає суверенний статус держав усіх колишніх радянських країн, пише Reuters.
За її словами, у питанні територіального суверенітету позиція Китаю «послідовна і чітка». На питання, чи визнає Китай Україну як суверенну державу, Мао відповіла, що позиція Китаю в цьому питанні є «об'єктивною та справедливою». Вона додала, що тільки суверенні держави можуть стати офіційними членами ООН: «Згадана вами країна є повноправним членом ООН».
- Читайте також: «Частина китайців вірить у те, що Буча була інсценована»: китайські медіа та війна в Україні
Фото: evroflag.by