Обмудсмана Росії Тетяну Москалькову виключили з європейської мережі правозахисних організацій
Обмудсмана Росії Тетяну Москалькову виключили з європейської мережі правозахисних організацій
У вівторок, 11 квітня, омбудсмана РФ Тетяну Москалькову виключили з членів Європейської мережі національних інституцій з прав людини (ENNHRI). Про це повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.
«Сьогодні взяв участь в процесі голосування за виключення Інституції Уповноваженої з прав людини в Російській Федерації із членів ENNHRI. В голосуванні взяли участь члени ENNHRI із статусом А. Наголошую, що це вперше за історію існування об’єднання, коли виключають одного із членів», — зазначив Лубінець.
Москалькова діяла «в спосіб та всупереч меті», яка визначена Статутом ENNHRI, що й стало підставою для проведення голосування.
За словами Лубінця, під час свого виступу російська уповноважена заявила про вихід із Європейської мережі національних інституцій з прав людини ще до результатів голосування. Він припустив, що Москалькова передчувала негативний результат для їхньої інституції.
Окрім цього, омбудсман використовувала наративи російської пропаганди про так звані біолабораторії США в Україні та згадувала про порушення прав людини у Франції під час протестів.
«Росія не звертає уваги на порушення прав людини з їхнього боку: вбиває, обстрілює ракетами мирні міста, катує, руйнує домівки, викрадає українських дітей, утримує в полоні цивільне населення та не дотримується Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Росія чинить геноцид нашого народу і порушує всі норми міжнародного гуманітарного права тому і має бути виключена зі всіх міжнародних організацій. Світ бачить правду і робить висновки», — додав уповноважений з прав людини.
ENNHRI об’єднує понад 40 національних інституцій у всій Європі для просування та захисту прав людини в регіоні.
Нагадаємо, Центр прав людини ZMINA у співпраці з Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) та Всесвітньою організацією проти катувань (OMCT) подали спільний звіт до Універсального періодичного огляду Росії про звірства окупантів на окупованих територіях.
У звіті подано аналіз моделей катувань та жорстокого поводження з цивільними особами, який базується на 57 глибинних інтерв’ю з цивільними особами, що стали жертвами та свідками катувань і жорстокого поводження.
Фото: Esra Hacioglu Karakaya/Getty Images