МКІП зверталося до Міністерства оборони з проханням надати доступ до «червоних» зон воєнкорам з «Єдиних новин»
МКІП зверталося до Міністерства оборони з проханням надати доступ до «червоних» зон воєнкорам з «Єдиних новин»
Пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики підтвердила в листі «Детектору медіа», що відомство зверталося до Міноборони з проханням надати доступ до зони бойових дій воєнним кореспондентам та знімальним групам телеканалів, які беруть участь в створенні інформаційного телемарафону «Єдині новини».
Як зазначили в МКІП, в умовах воєнного стану «реалізація єдиної інформаційної політики є пріоритетним питанням національної безпеки».
У відомстві також нагадали, що питання акредитації журналістів для роботи в зонах ведення бойових дій регулюється наказом Головнокомандувача ЗСУ №73 «Про організацію взаємодії між Збройними силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану». Згідно з ним, управління зв'язків з громадськістю ЗСУ може ухвалювати рішення щодо надання або ж скасування акредитації представників ЗМІ.
27 березня група українських воєнкорів записала відеозвернення, в якому виступили проти цензури та вимагали дозволити працювати в «червоних» зонах усім журналістам. Вони стверджують, що існує список медіа, які можуть це робити, а іншим це заборонено.
Як повідомив «Детектору медіа» журналіст «Радіо Свободи» Мар’ян Кушнір, працювати в «червоних» зонах дозволили винятково журналістам каналів, які виробляють телемарафон «Єдині новини». Ані онлайн-медіа, ані інших каналів, які не входять у марафон, у списку немає. Про списки журналісти дізналися від тих колег, чиї імена потрапили в перелік допущених у «червоні» зони медіа. Сам документ, за словами журналістів, засекречений.
Нагадаємо, 27 лютого Міноборони опублікувало зміни до наказу Головнокомандувача ЗСУ №73 «Про організацію взаємодії між Збройними силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану». Зокрема, змінюються правила акредитації журналістів під час воєнного стану та впроваджуються спеціальні зони для перебування представників медіа.
20 березня командування оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса», а днем раніше — командування оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» визначили на своїх територіях «червону», «жовту» та «зелену» зони для роботи журналістів акредитованих ЗМІ. У «червоній» зоні, куди станом на 19 березня потрапив, наприклад, Бахмут, робота акредитованих представників ЗМІ заборонена. У «жовтій» зоні, де станом на 20 березня є, приміром, Часів Яр, частина Херсона й Миколаїв, працювати можна лише в супроводі пресофіцера. Понад те, перелік планують оновлювати щотижня.
Медіарух виступив із заявою, що зонування в тому вигляді, як його запроваджено оперативно-стратегічними угрупованнями військ, «фактично унеможливлює роботу журналістів не тільки вздовж всієї лінії фронту, а і в мирних населених пунктах».