У Брюсселі відбувся Міжнародний форум культурної дипломатії 2022

У Брюсселі відбувся Міжнародний форум культурної дипломатії 2022

8 Грудня 2022
10090

У Брюсселі відбувся Міжнародний форум культурної дипломатії 2022

10090
У Брюсселі експерти з України та інших країн говорили про виклики та майбутнє культурної дипломатії та культурних відносин.
У Брюсселі відбувся Міжнародний форум культурної дипломатії 2022
У Брюсселі відбувся Міжнародний форум культурної дипломатії 2022

Український інститут 7 грудня провів щорічний Міжнародний форум культурної дипломатії. У Брюсселі зібралися експерти з України та інших країн. Говорили про виклики та майбутнє культурної дипломатії та культурних відносин. Переглянути відеозаписи усіх панельних дискусій, а також презентацію дослідження про те, як Росія використовує культурну дипломатію — можна за посиланням

Міжнародний форум культурної дипломатії відкрився виступом Олени Зеленської, яка наголосила: «Ми повинні захищати культуру, як і наш народ. На наших очах створюється потужна культура спротиву, культура країни, яка бореться за свободу. Зараз культура — це фронт, вона захищає себе від знищення і захищає нас — від втрати пам'яті, цінностей, нас самих». 

Продовжила Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра закордонних справ України. Вона зазначила, що зараз Росія намагається знищити українську ідентичність так само, як тоді, коли намагалася це зробити з кримськими татарами. Тому, на її думку, зараз критично важливо її захистити. 

Протягом дня на панельних дискусіях експерти культурної дипломатії, міжнародні журналісти, науковці та дипломати говорили про роль та майбутнє культурних відносин у Європі та світі. Дискутували про випадки зловживання культурною дипломатією. Крім цього, шукали практичні рішення для підтримки й відновлення зруйнованої культурної екосистеми України.  

Серед спікерів були керівники офісів культурних інституцій Європи, зокрема Камілла Мордхорст, генеральна директорка Данського інституту культури; Йоганнес Еберт, генеральний секретар і голова Goethe-Institut; Матьє Пейро, Директор з питань культури та м’якої дипломатії Міністерства закордонних та європейських справ Франції; Вів’єн С. Вокер, виконавча директорка Консультативної комісії США з питань державної дипломатії при Державному департаменті США та інші.  

Йоганнес Еберт, генеральний секретар та голова Goethe-Institut, пояснив, чому необхідно підтримувати культурний сектор України саме зараз: «Після війни суспільство матиме відбудовуватись, формувати нову ідентичність, думати, як жити далі з сусідньою Росією. Я бачу дуже велику роль для культурного сектору. Підтримка культурного сектору зараз важлива, щоб вижити та рухатися далі. Попереду виникатимуть складні питання, і нам потрібна культура, щоб відповісти на них». 

«24 лютого мільйони людей у всьому світі прокинулися від існування України. Нашої стійкості і хоробрості. Відносини ЄС і Україна міцнішатимуть щодня. Культура — найкраща основа для розвитку такої спорідненості та розуміння. Культурні відносини успішні лише тоді, коли спираються на сильні, стійкі інститути всередині країни. Культурна дипломатія - фактор національної безпеки України. Україна повинна мати окрему та конкурентну культурну ідентичність для виживання та процвітання», — вважає Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту. 

Під час форуму відбулася мультимедійна виставка «Листівки з України», що продемонструвала шкоду, завдану російськими військами українській культурній спадщині. 

Міжнародний форум культурної дипломатії 2022 організував Український інститут у співпраці з Міністерством закордонних справ України та Jam Factory Art Center. 

Фото — Анастасія Ветер

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10090
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Vikizdl
691 дн. тому
urenrjrjkvnm
Veronamtv
696 дн. тому
urenrjrjkvnm
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду