У Чехії засудили двох блогерів через мову ворожнечі щодо українських біженців
У Чехії засудили двох блогерів через мову ворожнечі щодо українських біженців
У Чехії суд міста Кладно відправив до в'язниці двох чеських блогерів, яких звинувачували у розпалюванні ненависті щодо українців.
Як повідомляє «Радіо Прага», 26 жовтня суд засудив Томаша Чермака до шести місяців тюремного ув'язнення, а Патріка Тушла — до 10 місяців. Наразі рішення суду ще не набуло чинності.
У своїх відео блогери намагались принизити українців та вульгарно висловлювались щодо української нації. Зокрема, були такі заяви, як «нехай вони повертаються до Києва» чи «зрештою, це є звичайна окупація, те, що вони тут роблять».
За словами судді Віта Соховського, блогери розпалювали ненависть та звели наклеп на українську націю. Прокуратура характеризувала дії підсудних суспільно небезпечними.
Томаш Тушл заявив у суді, що він не почувається винним, «нічого не має проти українців загалом, але «лише засудив дії деяких українських націоналістів».
Він вибачився за ненормативну лексику, яка пролунала у відео, визнавши, що форма відео була недоречною. Томаш Чермак заявив, що припустився помилки, а також визнав недоречність свого висловлювання.
Чермак заявив, що не вірив у те, що говорив у публічному відео, але «хотів привернути ширшу увагу до запису». Він зізнався, що на його рахунок надійшли десятки пожертвувань, сума одного з яких складала сто крон.
А Тушл повідомив, що загалом він у такий спосіб отримав від десяти до 20 тисяч крон. За його словами, це був рахунок його маленької доньки, номер якого він розмістив у соціальних мережах. Раніше він був двічі судимий за крадіжку та погрози.
У 2021 році спецслужби Чехії викрили у країні ворожу «групу впливу», частиною якої був російський агент. Головною метою шпигуна, який використовував широкі зв'язки у журналістському та політичному середовищі, було просування проросійської політичної повістки, координація публічних виступів політиків, а також вплив на чеські ЗМІ для забезпечення висвітлення подій в потрібному для Росії ракурсі. «Група впливу» мала достатньо ресурсів для підтримки, а також розширення кола проросійських журналістів та активістів у Чехії. Зокрема, «група» оплачувала підготовку матеріалів (вочевидь, замовних, – ДМ) у ЗМІ.
Фото: «Радіо Прага»