За період великої війни 26 мовників поновили роботу, 208 призупинили – Нацрада
За період великої війни 26 мовників поновили роботу, 208 призупинили – Нацрада
Після перешкод, спричинених війною, відновили мовлення 26 компаній. Ще 208 ліцензіатів припинили роботу у зонах воєнних дій і тимчасової окупації, повідомляє Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.
Добрі новини повідомили відразу кілька регіональних мовників. Віднедавна знову в ефірі телерадіокомпанії «Академ TV» із Сум і «Маяк» із Олександрії Кіровоградської області. Також у Шостці Сумської області 22 серпня відновив мовлення у цифрі телеканал «АTV». В Олександрії на Кіровоградщині з 10 серпня відновила роботу радіостанція телерадіокомпанії «Маяк».
Кілька мовників проінформували про призупинення роботи. Це ТОВ «Канон Комунікейшн», якому належить телеканал «Зоряний») і телерадіокомпанія «Юнс» (логотип «UNC»). Також з 22 серпня не виходить в ефір радіостанція ТОВ «Радіо Мікс» (позивні «Інформатор») у Нікополі Дніпропетровської області. Як повідомив представник Національної ради у Дніпропетровській області, через обстріли було пошкоджено фідерно-антенну систему радіостанції.
За даними Нацради, на територіях, які перебувають у тимчасовій окупації або на яких ведуться воєнні дії, припинили мовлення:
– 1 загальнонаціональний мовник;
– 8 загальнонаціональних радіомовників;
– 13 регіональних телемовників;
– 20 регіональних радіомовників;
– 52 місцеві телекомпанії;
– 50 місцевих радіокомпаній;
– 19 телерадіоорганізацій, що мають ліцензії на супутникове мовлення і були змушені припинити мовлення у воєнний період з різних причин: воєнні дії, фінансові труднощі і технічні проблеми;
– 45 провайдерів програмної послуги.
Нагадаємо, на початку брезня росіяни намагалися створити паніку, обстрілюючи телевізійні вежі. Вини намагалися припинити мовлення українських телеканалів, глушити сигнал на супутнику, тиснути на провайдерів. Обстрілів зазнали офіси телерадіокомпаній у Києві, Харкові, в Сумській області, на Чернігівщині і в інших регіонах.