На російському західному фронті «без суттєвих змін»: дайджест пропаганди РФ за 1 червня

На російському західному фронті «без суттєвих змін»: дайджест пропаганди РФ за 1 червня

2 Червня 2022
879

На російському західному фронті «без суттєвих змін»: дайджест пропаганди РФ за 1 червня

879
На російському західному фронті «без суттєвих змін»: дайджест пропаганди РФ за 1 червня
На російському західному фронті «без суттєвих змін»: дайджест пропаганди РФ за 1 червня

Москва вихваляється «новою тактикою дій в Україні» і створює  для «відновлення Донбасу» цільовий фонд на 1 трлн рублів. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 1 червня.

  1. Далекобійна «спецоперація» Лукашенка
  2. Як Росія «перестала втрачати людей» на війні
  3. Скільки коштуватиме росіянам випалена земля України
  4. HIMARS проти «Смерчу» та «Урагану»

Далекобійна «спецоперація» Лукашенка

Білоруський державний телеканал ОНТ показав фільм «Дороги додому». В ньому розповідається  про нібито«спецоперацію» КДБ з повернення білоруських далекобійників з України, де, як стверджується, вони перебували в полоні.

Для вивезення білорусів, «героїчний» КДБ залучав саме українських силовиків, зокрема із СБУ. Для цього їм пропонували гроші, використовували «особисту зацікавленість» та «компрометуючі матеріали».

Відмашку на «спецоперацією» КДБ дав особисто Лукашенко. 31 травня він нагородив  її учасників. 

1 червня Посол України в Білорусі Ігор Кізім прокоментував це так: «Фільм скоріше не про «звільнення», а про те, які «страшні та безжальні» українці, яке нібито продажне СБУ і про те, що все в Україні «погано». У фільмі легко проглядаються антиукраїнські пропагандистські штампи, маніпуляції фактами, «напівправда», підміна понять тощо.

НАСПРАВДІ, усе було наступним чином. Українські  автоперевізники вели переговори з російськими про взаємний обмін водіїв, які опинилися в РФ (українські) та в Україні (російські). Були домовленості про те, що місцем обміну буде прикордонний перехід у Бресті. Автобус з українцями приїде туди через Білорусь, а з російськими з України – через Польщу. І тут почалася білоруська «спецоперація». Коли росіяни перетнули кордон і опинилися в Білорусі, її прикордонники не випустили українців і поставили умову, що випустять їх тільки в «обмін на своїх». Поселили в окремому вагоні і виставили навколо охорону. Тобто фактично взяли в заручники. Чи самим спало на думку або спільно з росіянами –  це вже не важливо.

«Чи вартий цей фільм того, щоб «вкидаючи» в інформаційний простір Білорусі ще одну порцію антиукраїнської пропаганди, в черговий раз безуспішно намагатися створити з українців образ ворога в білоруському суспільстві. Хоча, якщо заради нагород…», – резюмує Кізім.

Як Росія «перестала втрачати людей» на війні

Москва все так само приховує втрати в Україні. Але питання у пересічних росіян все ж виникають. Відповідь їм дав голова комітету Держдуми з оборони Картаполов.

НАСПРАВДІ, що це брехня говорить лише один факт: саме Картаполов був автором закону про скасування вікової межі для росіян, які бажають пройти контрактну службу в армії. Закон було прийнято в екстреному порядку одразу в трьох (!) читаннях. При «не суттєвих змінах» таких законів не приймають.

З 25 березня, коли МО РФ в другий і останній раз заявило про 1351 загиблого в Україні, минуло понад два місяці. За даними Генштабу ЗСУ, станом на 25 березня загальні втрати росіян складали 16100 осіб.

Станом на 1 червня їх вже 30700. Тобто за той час, поки (якщо вірити казкам російського генерала) «суттєвих змін не було», кількість загиблих зросла на 14600 осіб. А якщо вірити офіційним даним МО РФ станом на 25 березня, то виходить, що в період до 1 червня «незначні втрати» російської армії складали взагалі 29349 осіб.

За підрахунками «Медіазони» (через відкриті публікації у ЗМІ та соцмережах), вдалося знайти 2227 повідомлень про загибель окупантів, що з’явилися після 25 березня. Ось так ремарківське «на Західному фронті без змін» виглядає в російській пропагандистській адаптації.

Скільки коштуватиме росіянам випалена земля України

«Тепер спецоперація в Україні проводиться відповідно до всіх керівних документів, бойових статутів, настанов щодо застосування різних родів військ і видів ЗС. І ця тактика дає відчутні результати», – пояснює  Картаполов. 

Тобто до цього була суцільна партизанщина під керівництвом навіть не Гіркіна, а цілого начальника Генштабу ЗС РФ Герасимова? Добре, хоч зараз генералам вдалося відшукати у запилених архівах бойові настанови Червоної армії періоду Другої світової війни.

НАСПРАВДІ, головна тактика російської армії –  «випалена земля». Окупанти знищують населені пункти, інфраструктуру, не шкодуючи ні людей, ні територій, ні будівельі.

І ця тактика знаходить підтвердження у цифрах навіть не  українських підрахунків збитків (вже понад $600 млрд), а російських.

Віце-прем’єр РФ Хуснуллін  заявив, що для «відновлення Донбасу створюється цільовий фонд на 1 трлн рублів».

Раніше, до речі, таку ж цільову програму створили під окупований Крим, який аж ніяк не потрібно було відбудовувати. 550 із 900 запланованих об’єктів інфраструктури на півострові сьогодні або недобудовані або взагалі не починали будуватися.

Ми писали про те, що в Москві вирішили вигадати свій аналог «ленд-лізу», назвавши це «шефством над звільненими територіями». Жителів російських регіонів, звичайно, при цьому не запитали. А треба було б. Адже, наприклад:

–        Новосибірська область – «шеф» Біловодського району «ЛНР». А при цьому дефіцит бюджету самої Новосибірської області на 2022 рік – 15,9 млрд рублів.

–        Ханти-Мансійській автономний округ  –  «шеф» Макіївки. Дефіцит бюджету округу – 33,5 млрд рублів.

–        Самарська область – «шеф» міста Сніжне. Дефіцит бюджету області – 6 млрд рублів.

А ще є примусово-добровільне «шефство» над різноманітними напівзруйнованими підприємствами. Отже пересічним росіянам варто запастися сіллю, сірниками та гречкою. І вже не через санкції (їх час ще по-справжньому ще не настав), а через те, що «відбудова» (читай: розкрадання коштів) відбуватиметься виключно за їх рахунок, а не путінського олігархічного оточення на чолі з Тимченко.

HIMARS проти «Смерча» та «Урагану»

І наостанок про те, чим відрізняється тактика дій ЗСУ від окупаційної армії з її «випаленою землею». 1 червня стало офіційно відомо, що Україна отримає від США РСЗВ HIMARS M142.  

Інфографіка, що відображає весь арсенал РСЗВ M270A1 та M142 HIMARS

Основна перевага M142 HIMARS перед пострадянськими РСЗВ у точності та швидкості. Наприклад, росіянам знадобиться 16 ракет «Смерч» або 12 «Ураганів», щоб накрити касетними некерованими боєприпасами велику область, сподіваючись, що вони вразять задану ціль. А ракета сімейства GMLRS працює так: один постріл – одна уражена ціль, після чого в контейнері залишається ще 5 (у випадку з HIMARS) або 11 ракет (у випадку з MLRS), щоб вразити відповідну кількість цілей.

НАСПРАВДІ, це класика ведення будь-якої наступальної операції перед якою йде вогневий вал. Інша річ, що його порядок може бути різним.

За настановами Другої світової війни – як робить зараз Росія: просто засипаючи попереду некерованими бомбами все по своєму фронту.

Або так, як це робиться на Заході: завдаються високоточні, з GPS-наведенням, ефективні удари по визначеним цілям.

Таким чином, крім суто військових переваг, є й гуманітарні. Тимчасово окупована українська земля не буде випаленою при зачищенні її від окупантів. І це добре. Адже нам на цій землі ще жити.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
879
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду