ЮНЕСКО та Європейська федерація журналістів закликали розслідувати вбивство кореспондента BFMTV в Україні
ЮНЕСКО та Європейська федерація журналістів закликали розслідувати вбивство кореспондента BFMTV в Україні
Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле засудила вбивство французького репортера Фредеріка Леклера-Імхоффа. Журналіст загинув 30 травня, коли висвітлював евакуацію мирного населення з Сєвєродонецька для французького телевізійного каналу BFMTV.
«Я засуджую вбивство Фредеріка Леклерка-Імхоффа і закликаю почати розслідування, щоб встановити винних у цьому злочині та притягнути їх до суду. Ще раз закликаю до поваги до резолюції Ради Безпеки ООН 2222 від 2015 року про захист медіапрофесіоналів у конфліктних ситуаціях. Журналісти, які невтомно працюють в Україні, щоб інформувати нас про реалії війни, мають бути захищені від нападу», – заявила вона.
Також Європейська федерація журналістів (EFJ) висловила співчуття родині та родичам Фредеріка Леклерка-Імхоффа.
«Ми глибоко засмучені цією трагічною новиною, і сьогодні ми думаємо про родичів Фредеріка. Цей злочин не може залишитися безкарним. Ми віддаємо шану всім журналістам, які ризикували своїм життям від початку конфлікту, і дякуємо їм за роботу, яку вони роблять, щоб інформувати громадян у всьому світі», – сказав генеральний секретар EFJ Рікардо Гутьєррес.
Як повідомляється, профспілки французьких журналістів (SNJ, SNJ-CGT, CFDT-Journalistes) також виступили з вимогою до влади зробити все можливе, щоб якомога швидше з’ясувати точні обставини цієї трагедії.
Під час обстрілу 30 травня постраждали ще двоє представників телеканалу BFMTV: Максім Брандстетер (громадянин Франції) та Оксана Леута (громадянка України). Вони перебували в тому ж авто, що й їхній колега. Максім Брандстетер отримав осколкове ураження лівого стегна та контузію, Оксана Леута – контузію.
Колаж: salon24.pl