У Таджикистані побили журналістів «Радіо Свобода»

У Таджикистані побили журналістів «Радіо Свобода»

18 Травня 2022
1250
18 Травня 2022
09:44

У Таджикистані побили журналістів «Радіо Свобода»

1250
«Радіо Свобода»: Напади здійснили невстановлені особи, ймовірно, пов’язані з таджицькими спецслужбами (Муллораджаб Юсуфзода та Анушервон Аріпов після інциденту).
У Таджикистані побили журналістів «Радіо Свобода»
У Таджикистані побили журналістів «Радіо Свобода»

У вівторок, 17 травня, у столиці Таджикистану Душанбе були побиті четверо журналістів «Радіо Свобода».   

Зловмисники побили двох журналістів таджицької служби «Радіо Свобода» (Радіо Озоді) Муллораджаба Юсуфі і Барота Юсуфі після того, як вони записали інтерв'ю з активістом Горно-Бадахшанської автономної області (ГБАО).

Під час інтерв’ю також були присутні тележурналісти Current Time Анушервон Аріпов і Насім Ісамов, на яких напали окремо після того, як вони сіли в свій автомобіль, щоб повернутися до місцевого бюро «Радіо Свобода» в Душанбе. У журналістів забрали сім смартфонів і відеокамеру.

Напади здійснили невстановлені особи, ймовірно, пов’язані з таджицькими спецслужбами.  

«Радіо Свобода» вимагає від уряду Таджикистану вжити заходів, щоб припинити переслідування незалежних журналістів у цій країні.

Президент і генеральний директор «Радіо Свобода» Джеймі Флай рішуче засудив дві окремі атаки на «Радіо Свобода» та журналістів Current Time.

«Ми неодноразово закликали владу Таджикистану припинити кампанію тиску уряду на вільні ЗМІ. Зовсім нещодавно, у лютому 2022 року, я написав міністру закордонних справ Таджикистану з подробицями про випадки відмови у акредитації, переслідування та погроз журналістам "Радіо Свобода". Таджицькому уряду настав час припинити спроби підірвати незалежну звітність, яка приносить користь таджицькому народу», – заявив Флай.

13 травня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров нагрубив журналісту видання «Настоящее время» у відповідь на прохання про інтерв'ю. Зокрема, очільник російської дипломатії запропонував журналісту «поговорити з павичами».

Інцидент стався у Душанбе під час засідання Ради міністрів закордонних справ СНД.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1250
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду