Комісія з журналістської етики нагадує про стандарти ЗМІ під час війни

Комісія з журналістської етики нагадує про стандарти ЗМІ під час війни

17 Березня 2022
2313
17 Березня 2022
23:10

Комісія з журналістської етики нагадує про стандарти ЗМІ під час війни

2313
Воєнний стан не має впливати на стандарти журналістики. На цьому наголошує Комісія з журналістської етики.
Комісія з журналістської етики нагадує про стандарти ЗМІ під час війни
Комісія з журналістської етики нагадує про стандарти ЗМІ під час війни

Представники КЖЕ роз’яснили правила роботи журналістів та журналісток, які затвердив 3 березня 2022 року Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у своєму Наказі №73. Документ регулює порядок акредитації представників ЗМІ під час воєнного стану, визначає перелік інформації, яку не можна розголошувати, встановлює порядок роботи журналістів в зоні ведення бойових дій.

«Одне із протиріч в журналістській спільноті наразі викликає використання фотоматеріалів та зображень з українських міст, які тримають оборону. Журналісти прагнуть передати атмосферу, але побоюються, що будь-яка інформація може завдати шкоди військовим і цивільним», — коментують експерти КЖЕ.

Комісія рекомендує керуватися такими підставами у журналістській роботі:

  1. У вищезгаданому Наказі ЗСУ вказано, що до переліку інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника та негативно вплинути на виконання завдань, належить: інформація щодо системи охорони та оборони системи військових об’єктів та засобів захисту особового складу, озброєння та військової техніки, які використовуються. Водночас уточнюється, що не йдеться про ті об’єкти, які видимі або очевидно виражені.
  2. Варто показувати лише крупний план руйнувань чи уламків, де не видно географічних подробиць. Наприклад, це може бути зображення уламків чи воронки, за яким неможливо встановити, де точно воно було зроблене.
  3. Варто показувати лише ті ракурси, де видно, що все зруйновано, аби ворог не прилітав добивати, і ви не стали випадковими коригувальниками вогню.
  4. Якщо ви використовуєте контент із мережі, то обов’язково перевірте достовірність джерела та переконайтесь що фото і відео взяті саме із того місця, про яке йдеться.
  5. Недопустимо називати точну адресу, куди поцілили під час обстрілу окупаційні війська.
  6. Допустимо передавати інформацію, якщо окупанти завдають руйнувань важливим об’єктам цивільної інфраструктури – дитсадкам, лікарням, школам, телевежам, пологовим будинкам тощо. Така інформація є надзвичайно важливим доказом злочинів Росії проти України. Також такі інформаційні повідомлення будуть потрібні для майбутнього процесу над РФ в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Як співвідносяться обов’язки журналістів і свобода слова, яку інформацію розголошувати точно не можна, що рекомендують фахівці Інституту масової інформації та якими є стандарти Бі-Бі-Сі на період війни — читайте за цим посиланням.

Фото: сайт Pressemblem.ch

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2313
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду