У Сватовому окупанти поширюють відео, де українці нібито «підтримують» режим Путіна
У Сватовому окупанти поширюють відео, де українці нібито «підтримують» режим Путіна
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація повідомила, що у Сватовому окупанти завезли невідомих, які виконуючи роль місцевих жителів, записали відео на підтримку режиму Путіна.
За даними адміністрації, окупанти або своїми силами, або погрозами примушують людей звертатись до Путіна «з подякою за визволення», записуючи відповідні відео.
Таким чином, росіяни намагаються чинити психологічний тиск на мирне населення України, особливо в тих містах і районах, де зараз відсутні телебачення та інтернет-зв'язок, тобто значно обмежений доступ до новин.
Військово-цивільна адміністрація наголошує, що Росії не вдався бліцкриг на фронті, тому вона спрямувала зусилля на розкол українського нації зсередини: «Ціль у них одна – показати якомога більшій частині українців, що всі ми нібито чекаємо на Росію».
Нижче можна побачити інструкцію щодо запису таких відеороликів, яку розповсюджують у Сватовому. Знімальний майданчик облаштували біля сватівського військкомату. Ролі «сватівчан» виконують десятеро невідомих із триколорами.
«Ворог хоче зламати людей, їхню віру в мир, в міць наших захисників, в подальший європейський розвиток країни. Тож, ні яким чином не піддавайтеся путінській пропаганді, навіть якщо вас про це прохає родич або начальник, якого раніше примусили це зробити», – застерігає адміністрація.
24 лютого Росія розпочала масштабний наступ проти України, ЗСУ та тероборона відбивають атаки російської армії. Росіяни обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст, вбивають та грабують цивільне населення. Зокрема, росіяни методично знищують авіаударами Харків та Маріуполь.
Гаазький трибунал вже розпочав збір доказів воєнних злочинів Росії в Україні.
Головні новини про російське вторгнення – за тегом.
«Детектор медіа» у режимі реального часу збирає та документує хроніки кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну.
Фото: Getty Images