Рада закликала міжнародних партнерів надати Україні зброю і техніку
Рада закликала міжнародних партнерів надати Україні зброю і техніку
У п'ятницю, 25 лютого, Верховна Рада закликала міжнародну спільноту допомогти Україні не лише «риторичною солідарністю», а й «практичною підтримкою».
З відповідним звернення виступив спікер парламенту Руслан Стефанчук.
«Українська держава та Український народ піддалися віроломній неспровокованій збройній агресії з боку Російської Федерації...Ми потребуємо допомоги озброєнням і технікою, допомоги для підтримання стійкості та стабільності економіки і фінансового сектору. Закликаємо відкинути страх і не допустити реалізації злочинних планів Володимира Путіна», – наголосив Стефанчук.
За його словами, в умовах «неприкритого акту збройної агресії Росії проти України, більше не залишилося простору для компромісу і дипломатії», бо під загрозою не лише існування України, а й ЄС, НАТО, світової демократії, міжнародного права і миру.
«У ці важкі дні Україна також обороняє не лише себе, а й право кожного народу на вибір, право жити вільно. Україна йде на величезні людські і матеріальні жертви для того, щоб право відновилося як рушійна сила міжнародних відносин», – заявив Стефанчук.
24 лютого 2022 року президент Зеленський у відеозвернення до українців у зв’язку з початком Росією війни оголосив про введення воєнного стану. Росія розпочала масштабний наступ на Україну та здійснює ракетні обстріли українських міст.
«Росія здійснила удари по нашій військовій інфраструктурі та наших прикордонниках. У багатьох містах України було чутно вибухи. Ми вводимо воєнний стан по всій території України», – сказав Володимир Зеленський.
Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні. За це рішення проголосували 300 народних депутатів.
24 лютого Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією. В Україні оголошена загальна мобілізація.
Головні новини про російське вторгнення за тегом.
Фото: пресслужба Верховної Ради