17 листопада – дискусія «Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння»

17 листопада – дискусія «Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння»

11 Листопада 2021
3201
11 Листопада 2021
14:22

17 листопада – дискусія «Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння»

3201
17 листопада – дискусія «Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння»
17 листопада – дискусія «Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння»

17 листопада о 19:00 (за київським часом) Craft | Magazine у співпраці з America House Kyiv організовують публічну розмову “Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння” для закріплення міжкультурних зв’язків та трансформації сприйняття культурної України аудиторією США на прикладі моножанрового медіа, що фокусується на форматі інтерв’ю. 

Подія відбудеться в онлайн- та офлайн-форматах. Розмова транслюватиметься англійською на Facebook сторінках Американського дому в Києві, Посольства США в Україні, Fulbright Ukraine, та українською на Facebook сторінках Craft Magazine, офіційній сторінці Сергія Жадана та YouTube сторінці Американського дому в Києві.

У публічній розмові візьмуть участь:

  • Тетяна Стрельченко, директорка America House Kyiv.
  • Катерина Казімірова, засновниця Craft | Magazine, виконавча директорка діджитал агенції ArtWeb. 
  • Кейт Цуркан, письменниця, редакторка та перекладачка, співзасновниця медіаплатформи Apofenie. 
  • Тетяна Терен, журналістка, кураторка книжкових проєктів та літературних програм, виконавча директорка Українського ПЕН.  
  • Андрій Курков, письменник, журналіст, кіносценарист, Президент Українського ПЕН. 
  • Сергій Жадан, письменник, перекладач, музикант, кіносценарист, громадський діяч.
  • Ніна Карнаух, професорка Державного університету штату Огайо, США; засновниця YouTube каналу “Ніна-Україна”.

За словами Катерини Казімірової “Найбільші і найвпливовіші світові платформи та інституції у сфері культури сформувались завдяки можливості діалогу. І саме з діалогу бере початок жанр інтерв’ю. Навіть Craft був створений і розвивається у форматі діалогу між засновницями, нашою командою та визначними культурними особистостями епохи. І цією публічною розмовою у форматі полілогу ми разом із нашими партнерами та героями Craft прагнемо показати практичні можливості та потужності незалежних медіа у формуванні та донесенні смислів і концептів до міжнародної аудиторії, а також продемонструвати фідбек наших читачів за кордоном й окреслити формат їхнього сприйняття українського контенту та контенту про українців.”

Серед означених тем публічної розмови:

  • Актуальність моножанрового текстового медіа в ЗМІ сьогодення.
  • Модифікація жанру інтерв’ю у новітніх медіа: України, Європи та США.
  • Присутність України у публічній та медійній царинах США; голоси культурної України за кордоном.
  • Правозахисна та просвітницька функції жанру інтерв’ю.
  • Кросвікове сприйняття жанру: аудиторії 20/40/60 років. 
  • Адаптивність інтерв’ю для молоді: фокусування тем та героїв, структура розмови, оптика промо жанру.  
  • Трансформації інтерв’ю в залежності від формату: текст, аудіо (радіо та подкасти), відео.

За словами Дарини Анастасьєвої, співзасновниці Craft | Magazine: “Учасники цієї розмови своєю діяльністю та творчістю працюють над укріпленням позицій України культурної на світовій арені. Одні з найбільш знаних і перекладених англійською письменників, керівниці міжнародних інституцій, засновниці медіа, які популяризують особистості та надбання українців для іноземної аудиторії – усі є практиками жанру інтерв’ю у всіх його можливих варіаціях. Ця публічна розмова – не формальний захід із ілюстрації здобутків спікерів, а також не літературознавча дискусія про кристалізацію жанру, а практична панель про можливості інтерв’ю як формату культурного діалогу між його учасниками; потужності інтерв’ю як інструменту промоції персоналій, їхніх продуктів; та окреслення комплексної візії шляху розвитку країни на міжнародній арені.”

“America House Kyiv – майданчик для кроскультурних, освітніх та інформаційних ініціатив. Ми підтримуємо і активно беремо участь у створенні та промоції кейсів, покликаних показати культурну Америку українцям і культурну Україну американцям. Ця публічна розмова акумулює в собі максимально широкі досвіди яскравих представників естеблішменту у міжкультурній співпраці між нашими країнами, а також є можливістю для пошуку та знаходження точок доторку на міжнародному рівні та підґрунтям для порозуміння.” – зазначає Тетяна Стрельченко. 

Craft Magazine – це онлайн-журнал, присвячений розмовам з видатними українцями про творчість, майстерність і життя. Craft Magazine створює єдиний простір для діалогу між усіма учасниками культурного процесу: письменниками, художниками, скульпторами, графіками, акторами, композиторами, музикантами, диригентами, а також культурними менеджерами і професійними журналістами.

Американський дім у Києві - ваш головний ресурс в Україні для американської культури, освіти та інформації. Зручний, прогресивний у технічному плані простір для відкритого діалогу, генерації ідей та інновацій, America House організовує широкий спектр заходів, включаючи обговорення актуальних питань політики, зустрічі зі спікерами, майстер-класи, кіноночі, дискусійні клуби, художні виставки та концерти.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3201
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду