Нападник на редакцію Capital Gazette в Меріленді отримав шість довічних термінів позбавлення волі
Нападник на редакцію Capital Gazette в Меріленді отримав шість довічних термінів позбавлення волі
У США суд огоосив вирок Джерроду Уоррену Рамосу, який у 2018 році влаштував стрілянину в редакції The Capital Gazette у місті Аннаполіс, штат Меріленд. Внаслідок нападу загинули п'ятеро журналістів. Про вирок пише The New York Times.
Так, за запитом прокуратури, він отримав п'ять довічних термінів за вбивство першого ступеня та ще один за замах на вбивство, без можливості дострокового звільнення. Крім того, Рамоса засудили до 345 років позбавлення волі.
У 2019 році нападник визнав провину по більш ніж 20 пунктах обвинувачення. Він також наполягав, що має психічні проблеми, але присяжні визнали його здоровим та у липні 2021 оголосили його винним.
Джеррод Уоррен Рамос фігурував в одній зі статей The Capital Gazette, через яку звинуватив видання в наклепі в 2012 році.
Рамос критикував діяльність видання в соцмережах, створив сайт, де публікував листування з Capital Gazette.
Замітка, через яку Рамос судився з виданням, стосувалася його погроз колишній співробітниці видання. За версією The Capital, чоловік написав журналістці, своїй колишній однокласниці, повідомлення у соцмережі. Вони почали листуватися та невдовзі Рамос став ображати і погрожувати жінці.
Журналістка звернулася до поліції, Рамос був засуджений за погрози і переслідування і отримав три місяці умовного терміну. Коли The Capital опублікувала замітку, Рамос зажадав спростування і подав на видання до суду, але зрештою програв.
Внаслідок стрілянини 28 червня 2018 року загинули: колумніст та редактор Роберт Хаясен; редактор першої шпальти газети Геральд Фішман; редактор новин та спортивний редактор Джон МакНамара; редакторка новин та репортерка на умовах фрілансу Венді Вінтерс; редакторка та співробітниця відділу продажів Ребекка Сміт.
Нападника затримали майже одразу після інциденту, він відмовився назвати своє ім'я. Встановити особу поліція змогла завдяки технології розпізнавання обличчя.
Фото: thedailybeast.com