13:42
Середа, 15 Вересня 2021

Апасов скаржиться на фальсифікацію голосування до Громадської ради БЕБ. Раніше його самого викрили на накрутці голосів (ДОПОВНЕНО)

835
У червні 2020 року журналіста Василя Апасова виключили з Ради громадського контролю НАБУ через накрутку голосів за допомогою ботів.
Апасов скаржиться на фальсифікацію голосування до Громадської ради БЕБ. Раніше його самого викрили на накрутці голосів (ДОПОВНЕНО)
Апасов скаржиться на фальсифікацію голосування до Громадської ради БЕБ. Раніше його самого викрили на накрутці голосів (ДОПОВНЕНО)

Громадська організація «Рада громадського контролю» звернулася до поліції через нібито фальсифікацію голосування під час відбору до Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки України. Одним із засовників ГО є колишній журналіст каналу ZIK Василь Апасов, зараз він розвиває власний інформаційний ресурс та телеграм-канал Apnews.

За заявою ГО, аналіз даних відкритого протоколу голосування 9-12 вересня дає привід казати, що нібито в голосуванні за першу трійку рейтингу мали місце масові фальсифікації.

«Всього за першу трійку кандидатів (номера 48, 49 і 50) саме в такому поєднанні проголосували 15 008 разів. Причому кількість цих голосів виявилося рівномірно розподілено протягом відведеного для голосування часу таким чином, що голосування відбувалося кожну хвилину приблизно однакову кількість разів. Найбільше голосів набрали три кандидата: Котов Т.А. (порядковий номер – 48) – 23 090, Романюк Е.А. (порядковий номер – 49) – 22 925, Ткаченко А.В. – 22 719 (порядковий номер – 50). Інші кандидати набрали не більше 10 000 голосів. При цьому виключно за цих трьох кандидатів проголосувало рівно 15008 людей», зазначили в медіа Апасова.

У ГО вважають, що для голосування за цих кандидатів було задіяно програмне забезпечення, яке дозволяє автоматичний вводити інформацію про реєстрацію та голосування без участі людини.

Варто зазначити, що засновника ГО «Рада громадського контролю» Василя Апасова у червні 2020 року було обрано до до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України. Разом із ними туди обрали ведучого каналу «Наш» Макса Назарова. Згодом у РГК НАБУ заявили, що голоси за їхнє обрання нібито були штучно накручені під час інтернет-голосування, і їх виключили з Ради.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Василя Апасова.

«Щодо нашої заяви, то вона ґрунтується на підозрі у фальсифікації (що очевидно) при побіжному аналізі голосування, ви це теж помітите, якщо буде бажання. Суть викладена в заяві. Що стосується нашого виключення з РГК при НАБУ, то воно було незаконним, так як у Ради немає таких повноважень за підозрами. Після чого нами було подано заяву до суду, ну а швидкість прийняття рішень в судах, вам теж відома»– розповів він.

На його думку, справа в суді щодо виключення з РГК НАБУ знаходиться «на вічному розгляді».

«Але інших законних шляхів щось оскаржити не існує, тож застосовуємо виключно законні механізми», – додав Василь Апасов.

Фото: пресслужба ZIK 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
835
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду