![«Синоптики не можуть обіцяти». Укргідрометцентр назвав найчастіші помилки при написанні новин про погоду](/doc/images/news/archive/2021/191069/i75_ArticleImage_191069.jpg)
«Синоптики не можуть обіцяти». Укргідрометцентр назвав найчастіші помилки при написанні новин про погоду
«Синоптики не можуть обіцяти». Укргідрометцентр назвав найчастіші помилки при написанні новин про погоду
![«Синоптики не можуть обіцяти». Укргідрометцентр назвав найчастіші помилки при написанні новин про погоду](/doc/images/news/archive/2021/191069/ArticleImage_191069.jpg)
![«Синоптики не можуть обіцяти». Укргідрометцентр назвав найчастіші помилки при написанні новин про погоду «Синоптики не можуть обіцяти». Укргідрометцентр назвав найчастіші помилки при написанні новин про погоду](/doc/images/news/archive/2021/191069/i75_ArticleImage_191069.jpg)
Укргідрометцентр підготував для медійників матеріал-роз'яснення, у якому назвав найчастіші помилки редакторів, SMM-менеджерів та журналістів, які допускаються при написанні новин про погоду.
Укргідрометцентр зазначив, що на популярних погодних сайтах немає синоптиків, всі прогнози там автоматизовані.
Отже, написання в новинах «Синоптики сайту» є некоректним, краще використовувати «За даними сайту».
Замість «Холодний фронт антициклону», необхідно писати «Холодний фронт циклону», замість «Синоптики обіцяють» – «Синоптики прогнозують» та ін.
Також журналісти часто плутають циклони з антициклонами, помилково називають будь-який сильний вітер «ураганом» і вигадують таке явище, як «сніг із градом», якого у природі не існує.
«Будь ласка, представники ЗМІ, візьміть це до уваги і доносьте до населення достовірну, перевірену та чітку інформацію», – говориться у повідомленні.
Укргідрометцентр додав, що лише в нього та регіональних центрах з гідрометеорології є фахівці, які цілодобово слідкують за розвитком процесів, аналізують, уточнюють прогнози та попереджають про небезпечні явища.
Фото: duncan c /Flickr; Інфографіка: Український гідрометеорологічний центр/Facebook
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)