Журналістку у Білорусі посадили на 15 діб через «справу студентів»
Журналістку у Білорусі посадили на 15 діб через «справу студентів»
Журналістка білоруського сайту Tut.by Любов Касперович отримала 15 діб за ґратами за те, що спробувала інтерв'ювати друзів одного з обвинувачених у «справі студентів» перед будівлею суду у Мінську.
Як передає Tut.by, суддя визнав Любов Касперович винною в участі у несанкціонованому масовому заході перед Будинком правосуддя, де напередодні судили 12 студентів.
Жуналістка брала участь в засіданні скайпом із центру ізоляції, що тривало майже 6 годин. Загалом, дівчина перебувала в центрі понад 72 години, що протизаконно. Але це не завадило судді винести вирок і відмовити журналістці в клопотанні.
«Любов Вікторівна, ви не можете ставити питання суду», – заявив суддя на питання журналістки щодо її затримання.
Видання також повідомляє, що напередодні журналістка Tut.by отримала від пресслужби суду акредитацію на висвітлення «справи студентів». Перед входом до суду Любов поговорила з батьком однієї зі студенток, а потім підійшла до залу суду, де стояли родичі обвинувачених.
«Я вийшла з будівлі суду, бачила, як люди розходяться. Співробітники міліції сказали, що пропуск в зал закритий, всіх попросили розійтися. Я пішла до метро, мене затримали не у майданчика біля Будинку правосуддя, а сильно далеко від неї», – заявила Касперович.
Вона також наголосила, що у людей біля суду не було символіки, вони не промовляли гасел. Жодного мітингу біля Будинку правосуддя у той день не було.
«До нас просто під'їхав мікроавтобус, звідти вибігли 5 співробітників ОМОНу, студенти розбіглися, я відбігла недалеко – я нічого не порушувала, чому повинна тікати? Мене тут же і затримали. У мікроавтобусі мені сказали покласти руки на коліна і що повезуть в РУВС, там я пробула до 23 годин. І ось вже три доби я перебуваю в камері на три людини, де спить сім осіб. У нас не вимикають світло, спимо на голих дошках – ніякої спальної білизни немає», – зазначила журналістка.
Додамо, що 14 травня у Мінську судили 12 молодих людей за так званою «справою студентів». Їх звинуватили в координуванні протестів, тематичних телеграм-каналів, закликах до участі в акціях, поширюванні літератури, керуванні учасниками і їхньому матеріальному забезпечуванні, а також повідомленнях про переміщення співробітників органів внутрішніх справ.
За словами слідчих, протестні акції заважали навчальному процесу: молодь блокувала коридори, скандувала гасла, співала. Всіх обвинувачених білоруські правозахисники визнали політичними в'язнями.