Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2020

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2020

9 Січня 2021
13709

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2020

13709
Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість.
Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2020
Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2020

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово 2020 року — «коронавірус». Про це повідомляється на сайті словника.

«Вірус, назва якого ще рік тому була відома лише вузькому колу медичних спеціалістів, торік справив визначальний вплив на життя людей, а отже і на мову. Утворилося безліч слів та виразів, похідних безпосередньо від слова «коронавірус» (головним з яких є Ковід)», - зазначають автори словника.

Більшість головних слів року так чи інакше пов’язані з коронавірусом:

  • «Пандемія» — результат швидкого та неконтрольованого поширення коронавірусу, який викликав паніку в усьому світі та призвів до запровадження карантинів та локдаунів. Значною проблемою стала й інфодемія — швидке та неконтрольоване поширення неперевіреної інформації.
  • «Карантин» — як засіб стримування пандемії. Це слово італійського походження увійшло в українську мову декілька століть тому і вживається значно частіше, ніж коронадебютант локдаун, який увірвався в наше життя з англійської мови. 
  • «Самоізоляція» — ще одне важливе слово зі словника епохи коронавірусу. Сюди ж відноситься і соціальне дистанціювання.
  • «Вакцина» — протягом усього року не вщухав інтерес до щеплення від коронавірусу. Одразу декілька вакцин були розроблені у надзвичайно стислі терміни, і вже наприкінці року розвинуті країни розпочали програми масової вакцинації. Проявляють активність й антивакцинатори, ковід-дисиденти та інші прихильники теорій змови.
  • «Дистанційний» — пандемія та спричинений нею карантин надали нового імпульсу діджиталізації (слово року-2019), змушуючи людей та бізнеси переходити на дистанційну роботу, навчання, обслуговування і т.ін.
  • «Білорусь» — у зв’язку з масовими акціями через фальсифікацію виборів президента та жорстокість, з якою правлячий режим намагається придушити протести.
  • «Перемир’я» — після торішнього розведення президент Зеленський продовжує реалізовувати своє бачення вирішення конфлікту на Донбасі, що викликає неоднозначні оцінки в українському суспільстві.
  • «Децентралізація» — коронакриза та місцеві вибори показали стійку тенденцію до зміцнення регіональних еліт та послаблення центральної влади.
  • «Криза» — коронарік був багатим на різноманітні кризи: від урядової кризи у січні, через глобальну коронакризу, до конституційної кризи восени (на додачу до гуманітарної кризи на окупованому Росією Донбасі й водної кризи в анексованому Криму).

Словник «Мислово» створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

Цьогоріч «Мислово» ввосьме обрао слово року. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість. У минулі роки словом року ставали: 2019 — «діджиталізація», 2018 — «томос», 2017 — «безвіз», 2016 — «корупція», 2015 — «блокада», 2014 — «кіборги», 2013 — «євромайдан».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13709
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду