Іранські медіа підтримали протести через збитий український літак
Іранські медіа підтримали протести через збитий український літак
Про це йдеться на «Європейській правді» з посиланням на Reuters.
Спецпризначенці застосували сльозогінний газ проти тисяч іранців, які ввечері 11 січня вийшли на вулиці столиці та інших міст, спрямовуючи свій гнів на вищу владу Ірану, верховного лідера Алі Хаменеї, багато з них скандували «Смерть диктатору».
Зображення та повідомлення про протести транслювалися державними інформаційними агентствами. За повідомленнями жителів Тегерана, поліція посилила свою присутність в столиці вранці 12 січня.
«Вибачся і подай у відставку», - йдеться у заголовку недільного випуску іранської поміркованої газети Etemad daily.
Інша поміркована щоденна газета, Jomhuri-ye Eslami, написала в редакційній статті: «Ті, хто затримав оприлюднення причин авіакатастрофи і підірвав довіру людей до істеблішменту, повинні бути звільнені або повинні піти у відставку».
Критика влади Ірану не є чимось незвичайним, але вона має тенденцію залишатися у вузьких межах, зазначає агентство. Утім, нападки преси і протести посилюють проблеми, що стоять перед істеблішментом, який в листопаді зіткнувся з найкривавішими заворушеннями в країні з часів Ісламської революції 1979 року.
Протести спалахнули після того як влада Ірану визнала 11 січня, що її військові випадково збили літак «Міжнародних авіаліній України» через кілька хвилин після зльоту 8 січня. Протести поширилися по всьому Ірану, включаючи такі великі міста, як Шираз, Ісфахан, Хамедан і Орумія.
Протягом декількох днів іранські офіційні особи рішуче заперечували свою провину.
Нагадаємо, у МАУ та РНБО попросили коментувати тільки перевірену інформацію про катастрофу літака в Ірані.
Раніше, у листопаді 2019 року в Ірані через масові протести відключили інтернет та мобільний зв'язок.