Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора - заява громадських організацій

Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора - заява громадських організацій

29 Грудня 2019
1346
29 Грудня 2019
17:07

Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора - заява громадських організацій

1346
Низка громадських організацій звернулись до української влади через рішення обміняти колишніх беркутівців, обвинувачених в розстрілах людей під час Євромайдану, на полонених, яких утримували бойовики «Л/ДНР».
Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора - заява громадських організацій
Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора - заява громадських організацій

У заяві, яку склав Центр Протидії Корупції, йдеться про те, що звільнення беркутівців руйнує залишки довіри до системи правосуддя. Від влади вимагають забезпечити незалежність прокуратури та судової влади.

«Детектор медіа» публікує повний текст заяви:

Влада ухвалила політичне рішення про обмін осіб, що обвинувачуються в розстрілах на вулиці Інститутській, на в’язнів Кремля. Це рішення обґрунтовується необхідністю врятувати життя українських полонених, яких утримує Росія на окупованих територіях так званих «ДНР»/ «ЛНР». Ми усвідомлюємо як біль сімей полонених, котрі чекають рідних додому, так і розпач родин Героїв Небесної Сотні, котрі чекали на покарання вбивць за звірські розстріли їхніх близьких на Майдані.

У цій ситуації немає єдиного очевидно правильного людського вибору. Ми розуміємо, що це рішення влади на вимогу Кремля підважує цінності верховенства права, справедливості і гідності та може розділити суспільство, посіявши ненависть між різними групами українців. Коли суспільство постає перед таким складним вибором, справедливість має захистити незалежний арбітр — суд та прокуратура. На жаль, ані суд, ані прокуратура не змогли виконати свій конституційний обов’язок у справі про розстріли Героїв Небесної Сотні. 

Раптова заміна прокурорів у справі та очевидний тиск на суд з метою зміни запобіжних заходів обвинуваченим беркутівцям та звільнення останніх для проведення обміну є величезною загрозою для системи правосуддя та верховенства права.

Обвинувачені вже не один рік перебувають під вартою — найсуворішим запобіжним заходом за вчинення масових вбивств на Майдані в лютому 2014 року. Головне, що досі всі обставини справи та вже продемонстровані в суді докази підтверджували доцільність і необхідність взяття під варту цих осіб до винесення їм вироків. 

Натомість ми стали свідками того, як різко та очевидно система правосуддя підміняє закон політичним рішенням. Без вироку у справі тa всупереч законним підставам вчиняються дії, спрямовані на зміну запобіжних заходів обвинуваченим з метою звільнення беркутівців з-під варти.

Ми впевнені, що такі дії та рішення влади руйнують залишки довіри до системи правосуддя та насамперед до останніх спроб реформувати як прокуратуру, так і судову систему. Адже будь-які спроби очищення прокуратури та судів втрачають свою доцільність, коли натикаються на політичне «ручне» керування з боку влади всупереч вимогам закону.

Держава Україна ризикує поставити свою систему правосуддя в заручники побажань держави-агресора. 

Ми вимагаємо у влади знайти правовий і такий, що викликатиме довіру в суспільства та громадян, спосіб урегулювання цієї ситуації, а також забезпечити справжню незалежність прокуратури та судової влади.

Адвокатська дорадча група

Центр Протидії Корупції

Transparency International Ukraine (ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна»)

Автомайдан

Центр політико-правових реформ 

Центр громадського моніторингу та досліджень

Центр економічної стратегії

StateWatch

Фундація DEJURE

Рух ЧЕСНО

Інститут законодавчих ідей

БФ «Восток-SOS»

ГО «Правозахисна Ініціатива»

ОПІРОРГ

ГО «Школа Медіапатріотів»

Лабораторія законодавчих ініціатив

ACREC

Львівський регуляторний хаб

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО)

Громадська організація «Корпус справедливості»

Центр прав людини ZMINA

Інститут масової інформації

Детектор медіа

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1346
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
antiublyudok
1770 дн. тому
Пока существует путенская система, покрывающая уголовников, всё будет бесполезно. Мафиозный спрут живёт и здравствует... http://utro-news.ru/kurchenko-prodolzhaet-jekspansiju-na-kubani/
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду