У США засудили до 20 років в'язниці американця, який надіслав вибухівку до CNN, Обами та Клінтон
У США засудили до 20 років в'язниці американця, який надіслав вибухівку до CNN, Обами та Клінтон
Про це 5 серпня повідомляє ABC News.
На початку 2019 року Сізар Сайок визнав себе винним за 65 пунктами обвинувачень, пов'язаними з відправленням 16 пакунків із вибуховими пристроями.
«Під час слухань про визнання провини в березні Сайок зазначив, що не мав на меті когось травмувати, але визнав, що пристрої могли підірватися», – йдеться в повідомленні.
Згідно із заявою захисту, Сізар Сайок критично ставився до тих, кого він вважав ворогами президента, і «прийшов до висновку, що видатні демократи активно працюють над тим, щоб заподіяти шкоду йому та іншим, хто підтримує Дональда Трампа, та країні загалом».
Федеральні прокурори просили, щоб обвинувачений був засуджений до довічного ув'язнення, заявивши, що він «здійснив цей напад, маючи на меті травмувати й примусити замовкнути державних службовців та приватних громадян на основі їхньої громадської діяльності».
Нагадаємо, що Сізара Сайока арештували в Флориді 26 жовтня 2018 року. Його взяли під арешт без можливості вийти під заставу. Чоловіку інкримінували понад десяток випадків надсилання пакунків із вибуховими пристроями адресатам по всій країні, у тому числі каналу CNN, провідним діячам демократів, колишнім президентам Біллу Клінтону і Бараку Обамі, колишньому держсекретарю Гілларі Клінтон.
Президент США Дональд Трамп відреагував на повідомлення про надсилання вибухівки своїм політичним опонентам та до офісу телеканалу CNN і закликав ЗМІ припинити «нескінченну ворожість», а також «постійні негативні, а часто й брехливі напади та повідомлення».
У листопаді 2018 року стало відомо, що в Нью-Йорку федеральні прокурори висунули 30 кримінальних обвинувачень 56-річному мешканцю штату Флорида Сізару Сайоку. Зокрема, його звинувачували у використанні зброї масового руйнування і перевезенні вибухових речовин через межі штатів. Повідомлялося, що американцю може загрожувати довічне ув'язнення.
Фото: AP