Бум reality-show в Польщі
Першу ластівку запустив канал TVN, реалізувавши проект “Big Brother” (Великий брат) за ліцензією, купленою у французів
На польських комерційних теле-каналах відбувається справжній бум програм за форматом reality-show. Першу ластівку запустив канал TVN, реалізувавши проект “Big Brother” (Великий брат) за ліцензією, купленою у французів. Сюжет програми є звичайним для такого роду шоу (за таким типом розігрувалась московська “За склом”).
Це змусило конкурентів вдатися до відповідних кроків. В результаті, на TV-4 (канал входить в перелік власності Polsat) появилася програма “Лисі і блондинки” зі схожим форматом. Між іншим, програму назвали власне таким чином, бо головними її героями були буквально лисі хлопці і білокурі дівчата – цілком типовий контингент, котрим вдосталь можна “намилуватися” і на вулицях Києва, напевно , в більшій мірі в Жулянах. Програма не набула такої популярності – можливо, тому, що польські продюсери сплутали аудиторію польську з українською, можливо, тому, що формат мало чим відрізнявся від шоу-“першопрохідця” з каналу TVN. Натомість, останній розвинув здобуті переваги, зреалізувавши проект “Агент” (на кшталт відомої нашому глядачеві програми “Порт Бояр”) і продовживши шоу “Big Brother 2”. Polsat зреагував поважно - за ліцензією шведської компанії Strix Television AB, запустив програму „Бар” .
“Бар” – це розважальне видовище, що поєднує елементи reality-show та документальної теленовели. Кільканадцять учасників програми вибрані з 16 тисяч кандидатів, що зголосилися на проби. Дія відбувається в спеціально організованому барі, а також в домі, де живуть герої програми на периферії Познані. Відмінність від попередніх програм полягає в тому, що учасники мають контакт із зовнішнім світом, але під сталим цілодобовим спостереженням 40 камер і 60 мікрофонів.
Умови шоу:
1. Глядачі мають відкритий доступ до бару, можуть відвідувати героїв, котрих бачать по телевізору, познайомитись з ними безпосередньо.
2. Бар повинен приносити прямий зиск. Відповідальність за бізнес несуть самі учасники програми. В цьому вони можуть розраховувати на допомогу менеджера підприємства, котрий контролює їх працю.
3. Учасники мешкають в домі за межами Бару, котрий вони можуть залишати лише в супроводі екіпи з камерою.
4. Щосереди учасники роздають один одному “плюси” і “мінуси”.
5. Учасник з найнижчою оцінкою автоматично набуває статусу претендента на вибуття з програми. Йому надається так зване “гаряче крісло”.
6. Те, хто займає друге “гаряче крісло”, вирішує учасник з найбільшою кількістю плюсів. Це відбувається в прямому ефірі.
7. Глядачі беруть участь у голосуванні “на користь” одного з двох претендентів на вибуття за посередництвом телефону, Інтернету, SMS.
На останній з 12-ти тижнів в програмі лишаються дві особи , котрі, в свою чергу, займають “гарячі крісла”. Глядачі вибирають посеред них переможця, котрий в нагороду отримує квартиру в Жулянах і посаду офіціанта в місцевому барі “У Фєді”. Жарт - йдеться лише про квартиру у Варшаві.
Polsat вже на цьому тижні готує до ефіру також програму “Ідол” – теж у модному форматі, але ще з більш інтригуючим сюжетом (про це далі).
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Варшава, спеціально для “Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ