Російські інтернет-тролі змінили стратегію втручання у вибори через соцмережі – ЗМІ

Російські інтернет-тролі змінили стратегію втручання у вибори через соцмережі – ЗМІ

10 Березня 2019
3078
10 Березня 2019
17:22

Російські інтернет-тролі змінили стратегію втручання у вибори через соцмережі – ЗМІ

3078
Пов'язане з Кремлем «Агентство Інтернет-досліджень», яке ще називають «фабрикою тролів», може бути серед тих, хто намагається в новий спосіб обійти запроваджені Facebook та Twitter заходи з видалення фейкового контенту, створеного для впливу на виборців у США під час президентській кампанії у 2016 році.
Російські інтернет-тролі змінили стратегію втручання у вибори через соцмережі – ЗМІ
Російські інтернет-тролі змінили стратегію втручання у вибори через соцмережі – ЗМІ

Про це з посиланням на експертів з кібербезпеки пише Bloomberg. передає «Українська правда».

«Замість того, щоб створювати контент самостійно, ми бачимо, що вони поширюють контент. Таким чином, він не обов'язково фейковий, і це дає їм можливість ховатися за когось іншого», - сказав директор з аналітичного аналізу в FireEye Inc. Джон Хультквіст.

За словами старшого дослідника загроз в Symantec Corp. Кендіда Вуеста, інші хакери зламують комп'ютери і використовують їх для створення великої кількості облікових записів в соціальних мережах, які виглядають, як справжні, а також правдоподібних фоловерів і «лайків» для них.

За словами експертів, поширення створеного іншими контенту, який розколює суспільство, не є новою технікою, проте російські тролі почали в значній мірі використовувати її саме напередодні наступних президентських виборів в США у 2020 році.

Вуест повідомив, що він помітив скорочення кількості випадків створення нового контенту за допомогою фейкових облікових записів з 2017 по 2018 рік і перехід до створення масових фоловерів, яких можна було б використовувати наступного року для поширення певних повідомлень.

Директор Федерального бюро розслідувань Крістофер Рей днями заявив, що соціальні мережі залишаються основним засобом іноземного впливу на вибори в США.

«Що практично не слабшає і тільки посилюється в ході виборчих циклів - це кампанія зі зловмисного іноземного впливу, особливо з використанням соціальних мереж. Це триває, і ми готуємося до того, що це продовжиться і буде рости до 2020 року», - сказав він.

Глава політики кібербезпеки в Facebook Натаніель Глейхер, у свою чергу, зазначив, що контроль цих спроб є «неймовірно складним балансом». Він пояснив, що компаніям потрібно знайти способи створити труднощі для зловмисників, які намагаються впливати на дискусію, без одночасного ускладнення публічного обговорення для користувачів.

Нагадаємо, світового розголосу набула оприлюднена 6 січня 2017 року доповідь американських спецслужб, у якій ідеться про втручання Росії в президентські вибори у США за допомогою хакерів і ЗМІ. У відкритій частині звіту йдеться про те, що наказ почати кампанію довкола виборів віддав Володимир Путін. Це було покликано збільшити шанси на перемогу Дональда Трампа, дискредитуючи його суперницю Гілларі Клінтон. Мета такої кампанії — підірвати довіру американців до виборчого процесу та зменшити шанси Клінтон на перемогу. Водночас, як зазначено у звіті, втручання Росії не поширювалося безпосередньо на підрахунок голосів.

Під час своєї першої прес-конференції 11 січня 2017 обраний президент США Дональд Трамп визнав втручання Росії у процес виборів шляхом хакерського зламу серверів американських установ, але заявив, що це могли робити й інші країни.

Окрім кібернападів, Росія впливала на кампанію й засобами пропаганди — частина звіту присвячена аналізу діяльності Russia Today і «тролів» в інтернеті. Звіт містить цитати із заяв  головної редакторки RT і Sputnik Маргарити Симоньян, які свідчать про зв'язки цих ЗМІ з урядом Росії (сама Симоньян розкритикувала цю доповідь).

Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 13 росіянам і трьом російським компаніям у справі про втручання у вибори американського президента у 2016 році. В обвинуваченні йдеться, що співробітники «Агентства інтернет-розслідувань» самі визначили своєю метою підрив довіри до політичної системи Сполучених Штатів. За цими даними, росіяни контактували зі співробітниками кампанії Трампа та його штабу, однак ті не здогадувалися, що мають справу з громадянами Росії, а не з американськими активістами, за яких видавали себе «тролі».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3078
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду