Як італійський прем”єр свій медіа-бізнес захищає...
Майже 80% італійців заявили, що прем”єр-міністр країни Сильвіо Берлусконі має неприпустимий конфлікт інтересів, оскільки він є одночасно державним службовцем і бізнесменом. Він змушений обирати – чи ухвалювати популярні рішення, які можуть не сприяти його мультимільярдній бізнес-імперії, чи відхиляти їх, щоб не розоритися.
Нижня палата італійського парламенту позаминулого тижня прийняла закон, що надає повноваження антимономольним органам проводити розслідування будь-якого конфлікту інтересів серед політиків, які мають свій бізнес. Лівоцентристська опозиція розкритикувала цей закон, оскільки ним не передбачено жодних санкцій. До речі, опитування “Лєспрессо” засвідчило, що 56% відсотків італійців не згодні з новим законом, тоді як 32% його схвалюють, а 38% не знають, про що він. У цей час консервативний уряд Берлусконі ніби-то пішов назустріч опозиції і запропонував посилити закон щодо конфлікту інтересів, додавши туди економічні санкції. В останню мить за наполяганням пропрем”єрської більшості до законопроекту була додана поправка, за якою менеджерам, але не власникам компаній, забороняється одночасно обіймати посади в офіційних установах. За підступність італійські журналісти вже охрестили цю норму "поправкою Берлусконі", адже вона залишає за прем”єром право й надалі володіти бізнес-імперією. Крісло прем”єра дало Берлусконі ще й блискучу можливість контролювати конкурентні своєму “Медіасет” канали державного телебачення “RAI”. Шефа держТБ призначає парламент, а там діє пропрем”єрська більшість. Минулого тижня керівником держТБ було обрано 58-річного телевізійника Агостіно Сакка, який до цього керував “Раіуно” - першим каналом державного ТБ. А керівником “Раіуно” він став одразу після того, як Сильвіо Берлусконі був обраний прем”єром. Як повідомляла “Детектор медіа”, раніше італійський медіа-магнат від політики вже вдавався до активного захисту своїх бізнес-інтересів від зовнішніх загроз. Він так би мовити натравив Антимонопольний комітет на два провідних медіаконцерни «Канал плюс» (європейське крило «Вівенді Юніверсал») і «Ньюз корпорейшн» Руперта Мердока, які хотіли об”єднати контрольовані ними в Італії платні канали «Телепью» і «Стрім», щоб удвічі зменшити витрати на трансляцію футбольних матчів. Антимонопольний процес, що має скінчитися на початку травня, майже не лишає закордонним мовникам шансів на успіх.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ