Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2018
Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2018
Про це повідомляє прес-служба «Мислова».
Так, грецьке слово «томос», яке донедавна було відомо лише вузькому колу посвячених у релігійну термінологію людей, викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році.
Вперше у вітчизняному публічному просторі воно з’явилось у квітні 2018 року, коли президент України Петро Порошенко попросив парламент підтримати його звернення до Вселенського патріарха щодо надання томосу про Українську помісну автокефальну церкву.
Відтоді інтерес до цього слова з боку українських медіа та суспільства лише зростав, і у грудні українці назвали об’єднання церкви та надання томосу головною політичною подією року.
Також на звання слова року претендували:
євробляхи — слово, яке перекочувало у цьогорічний шортліст з минулого року і продовжило хвилювати значну частину українського суспільства;
безкарність — напади на журналістів та активістів стали ще зухвалішими та жорстокішими, а розслідування цих злочинів не ведуться належним чином;
агресія — у зв’язку з першою неприхованою агресією Росії у Керченській протоці, коли російські військові обстріляли кораблі ВМС України та захопили у полон українських моряків;
воєнний стан — запровадження воєнного стану внаслідок агресії РФ сколихнуло українське суспільство. Проте через його вкрай обмежений характер цей вираз не став визначальним у 2018 році;
новічок — слово року-2018 у Росії, яке не сходило з передовиць провідних світових видань та стало символом політики Кремля.
Словник «Мислово» створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.
Нагадаємо, що «Мислово» обирає слово року вшосте. Словом року-2013 став «євромайдан», 2014 — «кіборги», 2015 — «блокада», 2016 — «корупція», а 2017 — «безвіз».