У світі ув’язнено 251 журналіста за професійну діяльність – CPJ
Про це повідомляє Комітет із захисту журналістів (CPJ).
Організація вважає, що авторитарні режими все частіше використовують тюремне ув'язнення для придушення інакомислення.
70% журналістів із переліку були ув'язнені за звинуваченнями в антидержавній діяльності, 28% звинувачені в розповсюдженні «неправдивих новин».
Китай, Єгипет і Саудівська Аравія ув'язнили більше журналістів, ніж минулого року, а Туреччина залишається «головним тюремником» у світі третій рік поспіль. Там щонайменше 68 журналістів цього року відбували тюремне покарання через виконання своїх професійних обов’язків.
Збільшилася кількість ув’язнених журналісток. Так, за гратами перебуває 33 журналістки, четверо з яких висвітлювали питання прав жінок у Саудівській Аравії.
«Жахлива глобальна атака на журналістів, що посилилася за останні кілька років, не подає жодних ознак ослаблення, - вважає виконавчий директор Комітету із захисту журналістів Джоел Саймон. - Тиранам, які використовують тюремне ув'язнення для введення цензури, така поведінка не має сходити з рук».
Комітет захисту журналістів фіксує тюремну статистику станом на 00:01 годин 1 грудня 2018 року. Вона не включає дані про багатьох журналістів, яких саджали до в'язниць і випускали на волю упродовж року. Більш детальну інформацію можна знайти в розділі про методологію.
Звіт английскою, арабскою, іспанскою, китайскою, португальською, російською, турецькою та французькою мовами.
Фото: сайт cpj.org