Фонд «Демократичні ініціативи» вимагає від «112 Україна» спростування маніпуляцій

Фонд «Демократичні ініціативи» вимагає від «112 Україна» спростування маніпуляцій

8 Вересня 2018
2955
8 Вересня 2018
18:50

Фонд «Демократичні ініціативи» вимагає від «112 Україна» спростування маніпуляцій

2955
Колектив Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва висловив протест проти маніпулятивного використання результатів його досліджень в ефірі телеканалу «112 Україна» та вимагає спростування.
Фонд «Демократичні ініціативи» вимагає від «112 Україна» спростування маніпуляцій
Фонд «Демократичні ініціативи» вимагає від «112 Україна» спростування маніпуляцій

Відповідну заяву фонд оприлюднив на своєму сайті.

Підставою для заяви колективу фонду стала низка тверджень, що пролунали на телеканалі «112 Україна» 6 вересня після блоку теленовин о 21.20 в рубриці «Епізод» з посиланням на прес-конференцію Фонду «Демократичні ініціативи» прозвучало кілька неправдивих тверджень.

Посилаючись на соціологічне опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, в ефірі стверджувалося, що останні результати громадської думки «засвідчують зростання популярності партії “За життя!”».

«Насправді, як показують дані опитувань, ніякого “зростання популярності партії “За життя!” не відбувається: у грудні  2017 року за неї були готові проголосувати 6,7% населення, у травні  2018 року – 6,0%, у серпні  2018 року – 6,1%. Не зріс також і президентський рейтинг Рабіновича: у грудні 2017 року – 5,8%, у серпні 2018 року – 5,3%. Не зросли й рейтинги довіри до Рабіновича: у грудні 2017 року він становив 17,8%, у серпні 2018 – 15,6%», - пояснюють соціологи фонду.

«Отже, немає жодних підстав стверджувати на основі наших досліджень про “зростання популярності партії “За життя!», - наголошується в заяві.

Так само, на думку колективу фонду, маніпуляцією є твердження з посиланням на дослідження «Демократичних ініціатив», що «все більша кількість українців вважають, що миру можна досягти шляхом домовленостей та компромісів».

«При цьому свідомо опускається важлива деталь: так, більшість за мир, але “мир за будь-яку ціну” приймає менше 29% українців, а 51% – “за компроміси, але не за будь-які”. І, як свідчать результати опитувань, для більшості громадян України не прийнятні ті компроміси, яких прагне Кремль: особливий статус окупованих територій, вибори за нинішніх умов неконтрольованості Україною територій, загальна амністія тощо. Ну, а щодо слів Рабіновича про те, який “найкращий переговорник Медведчук”, свідчить довіра до нього громадян: у грудні 2017 року повну і переважну довіру до Медведчука висловили 5,3% українців, у серпні 2018 р. – 5,2%», - зазначили у фонді.

На думку команди фонду «Демократичні ініціативи», показаний сюжет на телеканалі «112 Україна» є свідомою маніпуляцією.

Колектив фонду вимагає відповідних спростувань і попереджає телеканал, що в разі подібного використання даних його досліджень буде звертатися до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо відкликання ліцензії за поширення неправдивої інформації. «Те саме стосується й інших засобів масової інформації», - застерігає команда фонду.

Нагадаємо, що цю маніпуляцію з даними соцопитувань в ефірі каналу «112 Україна» виявив проект ГО «Детектор медіа» MediaSapiens, який звернувся по коментар до директорки фонду «Демократичні ініціативи» Ірини Бекешкіної. Вона теж назвала оприлюднені дані неправдою та маніпуляцією та анонсувала офіційну заяву фонду щодо перекручування результатів опитування.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2955
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду