14:57
Середа, 15 Серпня 2018

ТСН вибачилася за фейкову новину про кульові блискавки

14 серпня у ранковому випуску новин Телевізійна служба новин (ТСН) телеканалу «1+1» вибачилася перед глядачами за неправдиву новину про кульові блискавки, які нібито можуть спостерігатися на півдні та сході України на початку серпня
ТСН вибачилася за фейкову новину про кульові блискавки
ТСН вибачилася за фейкову новину про кульові блискавки

Про це повідомляється на сайті ТСН.

«Українцям не варто боятися кульових блискавок. 2 серпня в ефірі ТСН в 19:30 вийшов сюжет про те, як вберегтися від цього природного явища. В матеріалі, з посиланням на англомовні сайти, було згадано, що кульові блискавки можуть спостерігатися на півдні та сході України на початку серпня. Це не відповідає дійсності. Редакція ТСН просить у глядачів вибачення за неправдиву інформацію», – сказав ведучий ТСН.

Він також повідомив, що сюжет видалено з сайту і соціальних мереж ТСН в інтернеті.

Нагадаємо, новина про кульові блискавки, які нібито можна буде спостерігати на півдні та сході України на початку серпня, була вигадана редакторкою «По той бік новин» Альоною Романюк.

За її словами, 1 серпня з 14-ї до 17-ї години більше 160 ЗМІ Херсонської, Донецької, Запорізької, Луганської та Миколаївської областей отримали на редакційні адреси прес-реліз (двома мовами) під назвою «Шаровые молнии в Запорожской (Николаевской, Луганской etc.) области в августе – пресс-релиз» зі скриньки nasa.nasaukraine@gmail.com. Згодом, зазначає редактор, цю новину поширили десятки регіональних ЗМІ й тисячі Facebook-користувачів. А на телеканалі «1+1» в ТСН вийшов на цю тему сюжет.

Журналістка повідомляє, що зробила це для того, аби перевірити, як українські журналісти дотримуються професійних стандартів. Детальніше про експеримент пані Романюк розповіла у своєму матеріалі, опублікованому на сайті «Детектора медіа».

Авторка експерименту відреагувала на вибачення ТСН у Facebook:

«Я не очікувала такої реакції "плюсів", але сьогодні я по-хорошому здивована! Не просто визнати помилку, а сказати про це публічносаме так мають реагувати медіа, коли публікують неперевірену інформацію. Насправді, так формується довіра
Сильний хід», – написала вона.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1173
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop