11:42
Середа, 1 Серпня 2018

ІМІ дослідив, де інтернет-медіа найбільше маніпулюють із заголовками

Найбільший показник маніпуляцій в заголовках зафіксовано в Запоріжжі (12%) та Вінниці (10%), найменший – в Маріуполі (2%) та Луцьку (1,6%).
ІМІ дослідив, де інтернет-медіа найбільше маніпулюють із заголовками
ІМІ дослідив, де інтернет-медіа найбільше маніпулюють із заголовками

Такими є результати дослідження ГО «Інститут масової інформації», проведеного в липні 2018 року в десяти 10 регіонах України.

За даними дослідження, в період моніторингу загалом в заголовках новин було виявлено 256 порушень. Найчастіше порушення стосувалися перебільшень та необгрунтованої сенсаційності в назвах інформаційних матеріалів, некоректних узагальнень, що розмивали контекст новини, даних, які не підтверджувалися в тексті новини, наявності в заголовках неприпустимої емоційної лексики, а також заголовків, які не містили конкретної актуальної інформації щодо реального інформаційного приводу новинного матеріалу. Маніпулятивні заголовки більше використовувалися в новинах політичної, економічної, соціальної, кримінальної тематики, та в матеріалах з ознаками замовності.

У середньому виявилося, що в регіональних інтернет-ЗМІ кожна 20 новина (загалом 5%) містить маніпуляції в заголовку, а саме - невідповідність заголовка тексту.

«На мою думку, однією з ключових причин підвищення емоційного градусу в заголовках новин є бажання збільшити кількість заходів на сайт, що в подальшому конвертується у зростання доходів за рахунок реклами. Проте слід утримувати золоту середину, оскільки істотне перекручення інформації в заголовках може призвести до зменшення рівня довіри аудиторії», – вважає експертка ІМІ Олена Голуб.

Дослідження проводилося ГО «Інститут масової інформації» в рамках проекту «Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у липні 2018 року.

У рамках дослідження було опрацьовано 5000 новин із 50 регіональних онлайн-медіа у 10 містах України (Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Маріуполь, Одеса, Полтава, Ужгород, Харків). До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, анонси, блоги, авторські колонки тощо не аналізувалися.

Як повідомляв «Детектор медіа», у червні 2018 року Інститут масової інформації виявив в онлайн-ЗМІ найбільше політичних матеріалів з ознаками замовності про Опозиційний блок (20%), партію «За життя» Вадима Рабіновича (10%), партію «Батьківщина» і її лідерку Юлію Тимошенко (6%). Всього було оцінено 46 інтернет-ЗМІ.  

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
707
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop