17:50
Вівторок, 3 Липня 2018

У Швеції замість Нобелівської премії з літератури цього року вручать альтернативну нагороду

Вручення премії з літератури було скасовано в травні 2018 року через звинувачення в сексуальних домаганнях і розголошенні імен лауреатів премії на адресу фотографа Жана-Клода Арно, чоловіка членкині Шведської академії Катаріни Фростенсон.
У Швеції замість Нобелівської премії з літератури цього року вручать альтернативну нагороду
У Швеції замість Нобелівської премії з літератури цього року вручать альтернативну нагороду

У Швеції замість Нобелівської премії з літератури цього року вручать альтернативну нагороду.

Про це повідомляє The Guardian.

Як повідомляється, понад 100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури на знак протесту проти скандалу в Шведській академії сформували Нову Академію, яка присудить власну нагороду восени цього року, у той же час, коли мали оголосити лауреата Нобелівської премії.

«Ми заснували Нову Академію, щоб нагадати людям, що література та культура в цілому повинні сприяти демократії, прозорості, співпереживанню та повазі, без привілеїв, нахабства та сексизму», - сказано в заяві.

Отримати нагороду зможе автор будь-якої країни, який написав щонайменше дві книги, одна з яких була опублікована в останні 10 років. Після отримання всіх кандидатур розпочнеться публічне голосування, і вже з чотирьох лідерів голосування переможця обиратиме журі.

Вже 11 грудня, наступного дня після того, як переможець отримає свою нагороду на офіційному святі, Нова академія буде скасована.

Також очікується, що Шведська Академія оголосить двох лауреатів Нобелівської премії в 2019 році.

Нагадаємо, що Нобелівський комітет не вручатиме премію з літератури у 2018 році. Причиною такого рішення стали звинувачення в сексуальних домаганнях і розголошенні імен лауреатів премії на адресу фотографа Жана-Клода Арно, чоловіка членкині Шведської академії Катаріни Фростенсон.

Нобелівський комітет не вручатиме премію з літератури у 2018 році. Причиною такого рішення стали звинувачення в сексуальних домаганнях і розголошенні імен лауреатів премії на адресу фотографа Жана-Клода Арно, чоловіка членкині Шведської академії Катаріни Фростенсон
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
586
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop