У Житомирі засекретили від журналістів інформацію про пенсії понад 100 тис грн на рік
У Житомирі засекретили від журналістів інформацію про пенсії понад 100 тис грн на рік
Про це повідомляє «Доступ до правди».
Журналіст також просив надати інформацію про структуру виплат- складових нарахувань за статтями, в тому числі розміру пенсії, розміру основних та додаткових доплат, особливих доплат, надбавок та підвищень до пенсії, спеціальних пенсій тощо по кожному отримувачу.
У ПФУ відмову аргументували конфіденційністю, зазначивши, що конфіденційна інформація має поширюватися лише за згодою особи.
На думку юриста Олександра Бурмагіна, ГО «Платформа прав людини», в цьому випадку йдеться про порушення законодавства.
«Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно», - зазначає пан Бурмагін.
Додатковим аргументом щодо відкритості є суспільна значущість цієї інформації.
Тарас Боровський звернувся до ГО «Платформа прав людини» по юридичну допомогу. Рада ППЛ підтримала це звернення у частині складання судового позову.
Юридична підтримка надається в рамках проекту «Ефективний юридичний захист свободи слова в Україні» за підтримки Media Legal Defence Initiative.
Як повідомляв «Детектор медіа», нещодавно Донецька ОДА надала відповідь на запит щодо зарплат своїх співробітників після скарги губернатору та омбудсмену.