У Кремлі поки не коментують висунуті у США звинувачення «Російській фабриці тролів»

У Кремлі поки не коментують висунуті у США звинувачення «Російській фабриці тролів»

17 Лютого 2018
1773
17 Лютого 2018
14:05

У Кремлі поки не коментують висунуті у США звинувачення «Російській фабриці тролів»

1773
Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 13 росіянам і трьом російським компаніям у справі про втручання у вибори американського президента у 2016 році. Кремль поки не коментує висунуті звинувачення.
У Кремлі поки не коментують висунуті у США звинувачення «Російській фабриці тролів»
У Кремлі поки не коментують висунуті у США звинувачення «Російській фабриці тролів»

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Серед компаній, яким висунули обвинувачення, – «Агентство інтернет-досліджень» (так звана «Російська фабрика тролів»). У переліку обвинувачених - бізнесмен Євген Пригожин, якого в ЗМІ називають «особистим кухарем Путіна».

Агентство, яке за повідомленнями фінансує Пригожин, займалося створенням фальшивих акаунтів в соціальних мережах з використанням імен вигаданих і справжніх людей, які живуть в Сполучених Штатах. На сторінках, за даними слідства, вели пропаганду, щоб розколоти американське суспільство. Ця група публікувалв в інтернеті пропагандистські матеріали на підтримку кандидатури Дональда Трампа, з критикою його суперниці Гілларі Клінтон, а також влаштовувала політичні акції в Сполучених Штатах. При цьому вже після виборів вони провели низку акцій проти обрання Трампа.

В обвинуваченні йдеться, що співробітники «Агентства інтернет-розслідувань» самі визначили своєю метою підрив довіри до політичної системи Сполучених Штатів. За цими даними, росіяни контактували зі співробітниками кампанії Трампа та його штабу, однак ті не здогадувалися, що мають справу з громадянами Росії, а не з американськими активістами, за яких видавали себе «тролі».

У документі також згадується, що деякі з обвинувачених використовували комп'ютерні системи в США, щоб приховати зв'язок своєї діяльності з Росією. Такі кроки почалися, як вважають в прокуратурі, ще 2014 року.

Представляючи обвинувальний висновок, заступник генпрокурора США Рід Розенстайн наголосив, що слідство не вважає, що проведена Кремлем операція змінила результати президентських виборів.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков в коментарі виданню «РБК» заявив, що у Кремлі наразі не ознайомилися зі звинуваченнями американської сторони.

Нагадаємо, у США триває розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року. За даними американських спецслужб, за торішніми атаками на сервери Демократичної партії стояло Головне розвідувальне управління Генштабу Збройних сил Росії. Москва втручання у виборчий процес в інших державах категорично відкидає, Трамп називає це розслідування «полюванням на відьом».

На початку серпня 2017 року спецпрокурор Роберт Мюллер скликав велику колегію присяжних для розслідування «російського сліду» у виборах. Мюллер з’ясовує, чи була змова штабу Дональда Трампа з Кремлем з метою підірвати позиції кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Світового розголосу набула оприлюднена 6 січня 2017 року доповідь американських спецслужб, у якій ідеться про втручання Росії в президентські вибори у США за допомогою хакерів і ЗМІ. У відкритій частині звіту йдеться про те, що наказ почати кампанію довкола виборів віддав Володимир Путін. Це було покликано збільшити шанси на перемогу Дональда Трампа, дискредитуючи його суперницю Гілларі Клінтон. Мета такої кампанії — підірвати довіру американців до виборчого процесу та зменшити шанси Клінтон на перемогу. Водночас, як зазначено у звіті, втручання Росії не поширювалося безпосередньо на підрахунок голосів.

Під час своєї першої прес-конференції 11 січня обраний президент США Дональд Трамп визнав втручання Росії у процес виборів шляхом хакерського зламу серверів американських установ, але заявив, що це могли робити й інші країни.

Окрім кібернападів, Росія впливала на кампанію й засобами пропаганди — частина звіту присвячена аналізу діяльності Russia Today і «тролів» в інтернеті. Звіт містить цитати із заяв  головної редакторки RT і Sputnik Маргарити Симоньян, які свідчать про зв'язки цих ЗМІ з урядом Росії (сама Симоньян розкритикувала цю доповідь).

На фото - Євген Пригожин

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1773
Читайте також
10.03.2021 11:00
Дмитро Золотухін
«Детектор медіа»
5 479
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду