Суд залишив без розгляду позов судді, який вимагав спростування від Седлецької, Андрушка та низки ЗМІ
Суд залишив без розгляду позов судді, який вимагав спростування від Седлецької, Андрушка та низки ЗМІ
Відповідне рішення суд ухвалив у зв’язку з повторною неявкою позивача та/або його представника та неповідомлення ним про причини неявки, повідомляє юрист ІМІ Роман Головенко.
При цьому, зауважив юрист, сама судова справа розглядалася вже близько року й по ній залишалося провести судові дебати та суду винести рішення.
За повідомленням ІМІ, у позовній заяві суддя Апеляційного суду м. Києва вимагав «спростування недостовірної інформації, надання права на відповідь та вилучення неправдивої інформації», вимог про компенсацію моральної шкоди заявлено не було.
Суддя позивався до каналу новин «24», інтернет-видання «Радіо Свобода», інформаційного агентства «Главком», Національного антикорупційного порталу «Антикор», ГО «Інститут масової інформації» (проект «Ні корупції!»). Текст ухвали Шевченківського районного суду оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Як нагадує ІМІ, у грудні 2016 року вийшов сюжет програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і «UA:Перший») про суддю Апеляційного суду Києва Дмитра Гаращенка, у якому журналісти повідомляли, що суддю, який раніше фігурував у справі щодо хабара, допустили до конкурсу на посаду судді Верховного суду України. ЗМІ, до яких позивався Гаращенко, передрукували матеріал «Схем».
«Справа стосувалася вимоги про спростування інформації щодо кримінальної справи проти цього судді за хабарництво. В матеріалі “Схем” була помилка щодо нібито кримінального провадження проти Гаращенка. Але складається враження, що суддя втратив інтерес до даної судової справи. ІМІ зі свого боку додало уточнення в передрукований на сайті “Ні корупції!” матеріал, який спричинив даний судовий процес», – пояснив пан Головенко.
Нагадаємо, інформаційне агентство «ЛігаБізнесІнформ» (портал Liga.net) виграло суд проти журналістки, піарниці Галини Плачинди, яка влітку 2017 року на власній сторінці у Facebook опублікувала список ЗМІ, які, за її твердженням, розміщують замовні матеріали. Окрім інших ЗМІ у цьому списку був сайт Liga.net. Шевченківський суд міста Києва зобов’язав журналістку спростувати цю інформацію на власній сторінці у Facebook.