Поліція виявила в колонії на Донеччині групи інтернет-злочинців

Поліція виявила в колонії на Донеччині групи інтернет-злочинців

12 Листопада 2017
1436
12 Листопада 2017
14:20

Поліція виявила в колонії на Донеччині групи інтернет-злочинців

1436
Поліцейські Донецької області провели одночасно 9 обшукових заходів, включаючи колонію на території Донеччини, звідки координувалася злочинна діяльність та здійснювалося зняття коштів, перерахованих від довірливих мешканців. Заходи проводилися спільно з прокуратурою Донецької області.
Поліція виявила в колонії на Донеччині групи інтернет-злочинців
Поліція виявила в колонії на Донеччині групи інтернет-злочинців

Про це йдеться на сайті «Поліція Донеччини».

До складу злочинної групи, яка спеціалізувалася на інтернет-шахрайствах, входило 4 особи, включаючи співробітника режимного закладу.

Близько півроку тривало документування усього злочинного ланцюжка. За цей час поліцейські відслідкували грошові потоки та встановили, що на рахунку угрупування щонайменше 30 фактів шахрайств по всій території України. В умовах відсутності доступу до режимного закладу розшуковцям вдалося зібрати доказову базу провини кожного з учасників злочинної схеми, зазначає поліція.

Було встановлено, що група має чітку організацію, кожен з її учасників виконує свою роль, а організатор знаходиться у місцях позбавлення волі. Чоловік підключив до афери свою дружину, яка перебуває на волі, співробітника служби таксі, а також залучив представника колонії, який знімав кошти та «закривав очі» на ряд дій одного із засуджених.

Так, дружина, маючи доступ до мережі інтернет, розміщувала оголошення з продажу роздрібних речей – цигарок, памперсів, спирту тощо. Ці товари користувалися попитом, а це означало, що покупців мало бути чимало.

«Потерпілі телефонували, сплачували передоплату, але не дочекавшись товару, знову набирали номер продавця, який повідомляв, що товар відправлено, але за номер накладної потрібно сплатити всю суму. Шахраї пояснювали це вірогідністю бути обманутими», - розповів оперуповноважений управління карного розшуку поліції Донеччини Роман Молчанов.

За його словами, від однієї такої комбінації дохід складав від 400 гривень до 300 тисяч.

Оперативники висунулися в Селідово, Курахово (Донецька область) для проведення одночасно дев’яти обшуків. В ході обшуків, проведених за місцями мешкання та знаходження усіх співучасників, було вилучено 37 мобільних телефонів, близько 47 банківських карток, 5 одиниць комп'ютерної техніки та «чорнову» бухгалтерію.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ст.364 «Зловживання владою або службовим становищем» та ч.3 ст.190 «Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки» Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Поліцейські встановлюють точну кількість жертв.

Пізніше поліція повідомила, що за однією схемою та за попередньою змовою в режимному закладі діяло одразу два злочинних угрупування. «Працювали під прикриттям» співробітників адміністрації колонії, а гроші ділили між собою та усіма задіяними у злочинному ланцюжку особами. Було з’ясовано, що злочинний план був не один. За одним з них спрацьовувало так зване інтернет-шахрайство, а інший полягав у тому, що зловмисники представлялися співробітниками банків та перераховували собі чужі заощадження за неіснуючі банківські операції.

До нелегального заробітку було підключено родичів засуджених, які знаходились на волі. Співробітники колонії отримували свою частку за те, що дозволяли користуватися мобільними телефонами, комп’ютерною технікою та, навіть, надавали власні банківські рахунки для перерахування коштів від жертв.

Обшукові заходи проводилися спільно з прокуратурою Донецької області, сприяння у документуванні угрупування надавала Державна кримінально-виконавча служба України.

Нагадаємо, Facebook видалив два акаунти, які використовували фото хворої дитини, аби зібрати гроші на її лікування від раку. Знімки були зроблені в минулому році, коли хлопчик хворів на важку форму вітрянки. Зараз він здоровий.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1436
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду