В Україні відкрили виставку південнокорейського фотографа про депортацію корейського народу в СРСР
В Україні відкрили виставку південнокорейського фотографа про депортацію корейського народу в СРСР
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
1937 року за наказом Йосипа Сталіна близько 172 тисяч представників корейського народу були примусово виселені з прикордонних із Кореєю районів Далекого Сходу СРСР в інші області, зокрема, до Середньої Азії. За підрахунками істориків, близько 40 тисяч людей загинули в дорозі від голоду та труднощів адаптації до незвичного середовища.
Як розповів на відкритті автор експозиції Чон Сон Тхе, він здійснив подорож в Україну, зокрема, об’їхав Дніпропетровщину, щоб побачити, почути і сфотографувати нащадків представників корейського народу, які пережили депортацію.
Чон Сон Тхе (2-й праворуч) виступає на виставці
За словами Чон Сон Тхе, над своїм проектом він працював два роки, його фототвори – це робота з травмою і пам’яттю. «Фантомний біль», каже він, – назва не випадкова, вона має нагадувати про трагедію корейського народу й пережитий, але незабутий біль.
Фотографії Чон Сон Тхе оформлені незвично – кожна надрукована на кількох окремих полотнищах і «розпадається» при найменшому русі.
«Роботи Чон Сон Тхе фокусуються на долі конкретних сімей і людей. Деякі знімки нагадують сімейні фотографії, в інших роботах автор фіксує повсякденність, побутові деталі. Тому історії людей стають близькими до глядача, вибудовується інтимна, тепла розмова завдяки фотографії», – зазначили організатори.
Виставка доповнена світлинами з родинних альбомів самих нащадків депортованих, а також мультимедійними екранами з ретрансляцією їхніх розповідей.
Чон Сон Тхе вивчав фотографію і кіно в аспірантурі університету Кюн’іль і захистив дисертацію у 2017 році. У його доробку – сім персональних виставок, зокрема й на теми Чорнобиля.
У 2017 році настало одразу дві річниці: 25 років від встановлення дипломатичних відносин між Кореєю (Південною) та Україною і 80 років від часу сталінської депортації корйо-сарам (самоназва корейців на теренах колишнього Радянського Союзу). Частина нащадків депортованих – близько 13 тисяч – нині живе в Україні.
Читайте також на «Детекторі медіа»: «Що українцям варто знати про «Великий терор» і чому українським ЗМІ нецікава тема репресій».
Фото: «Радіо Свобода»