Активність проросійських ботів у наступні роки тільки зростатиме – аналітики США
Активність проросійських ботів у наступні роки тільки зростатиме – аналітики США
Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на Bloomberg.
За словами Лори Розенбергер, директорки Альянсу захисту демократії, що діє при Німецькому фонді Маршалла у Вашингтоні, боти готують поле для битви і сіють насіння розбрату, і, «можливо, закладають фундамент для того, чим планують зайнятися у 2018 і 2020 роках».
Після того, як сенатор Джон Маккейн засудив у Twitter ненависть і ворожнечу в суспільстві після подій в Шарлоттсвіллі та закликав президента Дональда Трампа виступити з чітким засудженням інциденту, проти нього почалася онлайн-кампанія. В ній були задіяні боти, що засуджували «зрадника Маккейна» і залишали хештег #ExplainMcCain («поясни, Маккейн» - Ред.).
Видання пише, що на думку аналітиків та експертів, бот-кампанія проти Маккейна - приклад того, що США може очікувати в 2018 році, коли пройдуть вибори в конгрес і місцеві органи влади.
«Вони після 2016 року не стояли на місці. Люди усвідомили, що боти рівні впливу, а багато хто виявив бажання вплинути на майбутні вибори», - сказав старший співробітник з інформаційного захисту в Лабораторії цифрових судових досліджень Атлантичної ради в Вашингтоні Бен Німмо.
За його словами, боти, які використовуються для російської пропаганди, стали сміливіші.
У свою чергу, Нітін Агаруол, професор інформаційних наук в Університеті Арканзасу, що вивчає використання соцмереж в інтересах груп впливу, розповів, що активність ботів не обмежується лише Twitter. Вони все більше поширюються на інших платформах - таких як YouTube, Instagram та LinkedIn, а також працюють в інтерактивних чатах на мобільних додатках, доступних на Facebook.
Боти намагаються імітувати поведінку людини, щоб втертися в довіру до користувача і потім впливати на його поведінку, підкреслив Агаруол.
Нагадаємо, у 2016 році 52% інтернет-трафіку згенерували боти, а реальні користувачі - 48%.