17:16
Середа, 19 Липня 2017

Уряд розширив можливості в'їзду до окупованого Криму іноземців, які ставлять за мету надання правової допомоги

Кабінет міністрів України дозволив видачу спеціального дозволу на в'їзд до анексованого Росією Криму іноземцям для надання правової допомоги. Вішення було ухвалене на засіданні уряду 19 липня.
Уряд розширив можливості в'їзду до окупованого Криму іноземців, які ставлять за мету надання правової допомоги
Уряд розширив можливості в'їзду до окупованого Криму іноземців, які ставлять за мету надання правової допомоги

Про це повідомляє видання «Крим.Реалії».

«Кабмін доповнив перелік випадків, коли іноземним громадянам і особам без громадянства видається спеціальний дозвіл на в'їзд до Криму, нормами про необхідність надання правового захисту особам, права, свободи і законні інтереси яких були порушені органами окупаційної влади, її посадовими і службовими особами», – ідеться в повідомленні «Інтерфакс-Україна».

При цьому видача таких дозволів відбувається за поданням і погодженням з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, яке інформує Міністерство закордонних справ.

Така ж процедура застосовується при видачі спецдозволу на поїздку до Криму іноземцям у складі незалежних правозахисних місій.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зачитав рішення серед ухвалених урядом на засіданні без обговорення.

Раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі повідомив, що міністерство пропонує Кабміну спростити в'їзд на окуповані території України для правозахисників за спеціальним дозволом.

Активісти і правозахисники неодноразово вказували на труднощі з доступом на тимчасово окуповані території України.

Нагадаємо, у червні 2015 року Сергій Костинський, тодішній радник міністра Юрія Стеця з питань інформаційної політики Криму заявив, що ситуація зі свободою слова та правами людини на окупованому Росією півострові не отримує належного висвітлення в європейських ЗМІ. Сергій Костинський також зауважив, що наразі мають бути вирішені питання про створення особливих умов для представників іноземних ЗМІ щодо перетину адміністративного кордону з Кримом.

Угрудні 2016 року Центр інформації про права людини обговорив з вітчизняними та іноземними журналістами полегшення доступу іноземних медійників до Криму. Наразі існують проблеми з швидким доступом для іноземних журналістів до Криму, а сааме: довга і складна процедура оформлення дозволу на відвідання Криму.  Голова ГО «Центр інформації про права людини» Тетяна Печончик висловила зауваження до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї щодо покращення доступу іноземних журналістів, правозахисників та адвокатів до Криму.

У березні перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова повідомила, що  з 16 вересня 2015 року Міністерство інформаційної політики погодило в’їзд в Крим біля 70-ти іноземних журналістів, серед яких редакції BBC, Daily Telegraph, The Guardian, Times, Bild, Washington Post, Associated Press.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
332
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop