МЗС України вважає «свідченням антиукраїнської параної» засудження російським судом керівниці Бібліотеки української літератури
МЗС України вважає «свідченням антиукраїнської параної» засудження російським судом керівниці Бібліотеки української літератури
Про це йдеться у заяві українського МЗС.
«Протягом багатьох років російська влада демонструє весь арсенал боротьби з усім, що пов’язано з Україною, з її мовою та культурою», - констатує МЗС України.
Відомство нагадує, що єдиний в Росії державний заклад української культури - Бібліотека української літератури в Москві - функціонувала в умовах обшуків приміщень, вилучень книжок і обладнання, шантажу і залякувань колективу з боку російських правоохоронних органів, арештів і дискредитації керівництва.
«Висловлюємо слова щирої поваги та вдячності Наталії Шаріній та колективу бібліотеки, які у надзвичайно складних умовах своєю відданістю справі та високим професіоналізмом забезпечували гідну роботу закладу», - йдеться у заяві.
Вчора, 5 червня, Міщанський суд Москви визнав винною і призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі умовно колишню директорку Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шарину, обвинувачену російською владою в екстремізмі і розтраті коштів установи. Бібліотеку нині розформовано. Наталія Шаріна назвала вирок політичним. Захист оскаржить вирок Наталії Шаріній, заявив її адвокат, керівник «Команди 29» Іван Павлов.
Нагадаємо, у 2011 році директорка Бібліотеки української літератури у Москві Наталія Шаріна стала фігуранткою кримінальної справи за статею 282 КК РФ, однак у 2013-му кримінальне переслідування припинили через відсутність складу злочину.
В кінці жовтня 2015 року після обшуків у бібліотеці директорку установи Наталю Шаріну звинуватили у розповсюдженні забороненої літератури і затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського. Вона не визнала свою провину. За словами Шаріної, бібліотека діяла відповідно до закону, а літературу вилучили з спецсховища. Кримінальну справу проти неї завели за статтею «порушення національної ненависті і ворожнечі».
У квітні 2016 Шаріну також звинуватили в розтраті (ч.4 ст. 160 КК РФ). За версією слідства, вона в 2011-2013 роках витрачала кошти, призначені для виплати юристам бібліотеки, на свій захист у кримінальній справі.
У серпні 2016 року прокуратура вирішила не затверджувати обвинувальний акт у справі щодо директорки Бібліотеки української літератури Наталі Шаріної. Справу, як повідомив керівник «Команды 29» Іван Павлов, який захищає Шаріну, повернули до Слідчого комітету РФ.
В ЄС заявили, що в Росії не повинні втручатися у діяльність Бібліотеки української літератури.
У жовтні 2016 року Міський суд Москви продовжив до 28 квітня 2017 року домашній арешт директорці Бібліотеки української літератури Наталі Шаріній.
У березні 2017 року директорку Бібліотеки української літератури Наталії Шаріній, яку звинуватили в екстремізмі, повідомили про припинення трудового договору.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав Наталію Шаріну політв’язнем.
У березні 2017 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу Шаріної на умови домашнього арешту.
Різноманітні матеріали з розформованої Бібліотеки української літератури в Москві (Росія) забрано працівниками Національного культурного центру України (НКЦУ) на Старому Арбаті (Москва) на зберігання та систематизації.
На фото - Наталя Шаріна