Рада може ввести кримінальну відповідальність за «групи смерті»
Про це повідомляє прес-служба каналу.
За словами співавтора цього законопроекту, юриста, експерта-кримінолога Анни Маляр, його метою є притягнення до кримінальної відповідальності осіб за доведення до самогубства, зокрема й через інтернет, у спосіб сприяння.
Прес-служба повідомляє, що у Запоріжжі було затримано чоловіка, який підозрюється у доведенні до самогубства через інтернет дев’яти молодих дівчат, однак через чинне законодавство покарати його не було можливості.
«Хочу попередити батьків, що такі "вбивці" полюють на підлітків та молодих людей в інтернеті. Ніби допомагають подолати депресію, душевний біль тощо, але насправді вмовляють і сприяють вчиненню самогубства, як єдиного порятунку…Так, це явище нове і набирає обертів, воно не лише в Україні, але тепер в нас є (скоро буде) законодавча база для покарання таких злочинців», – пояснила пані Маляр.
Прес-служба каналу зазначає, що саме цей випадок, розслідуванням якого займались журналісти «Говорить Україна», дав фактаж і докази для обґрунтування терміновості законопроекту.
Як писав «Детектор медіа», Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляв про виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, в яких дітей доводять до самогубства.
У 2017-му зросла кількість звернень на дитячу гарячу лінію, в яких батьки розповідали про лячні дописи їхніх дітей у соціальних мережах. Трапляються й випадки, коли дзвонять самі діти, розповідаючи у насмішкуватому стилі, що збираються вчинити самогубство.
На початку року поліція врятувала у Києві двох неповнолітніх дівчат, які отримали завдання у «групі смерті» в соціальній мережі і намагалися покінчити життя самогубством. 18 лютого співробітники поліції і Служби безпеки України в Рівненській області врятували ще двох дівчат, які були учасниками суїцидальних груп в соцмережі.
Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) під час зустрічі з молоддю Бориспільської єпархії повідомив, що молодь повинна усвідомлювати небезпеку спілкування з людьми, які через інтернет-ігри спонукають до вчинків, які можуть привести до суїциду.
На початку березня Кіберполіція провела обшуки у кількох виявлених адміністраторів інтернет-пасток «синій кит» і встановила близько 200 профілів дітей у соціальних мережах, які входили до так званих «груп смерті». Ще двох дітей вдалося врятувати від самогубства
6 березня близько 4:00 на проспекті Олександрівському патрульні поліцейські Харкова врятували від суїциду 13-річну дівчину, яка була учасницею «груп смерті» «ВКонтакте».
26 березня у Бахмуті (Донецька область) місцева поліція за допомогою підлітків врятувала життя 13-річної дівчини, яка є користувачкою так званих «груп смерті» в інтернеті та вже намагалсь піти з життя
Керівник відділу кібербезпеки Департаменту Кіберполіції Дмитро Семенюк дав інтерв’ю MediaSapiens і розповів, що ці групи і квести є лише частиною масштабної проблеми — неготовності населення до використання інтернету, особливо через тотальну необізнаність у сфері кібербезпеки. А куратори таких груп переважно пояснюють свою діяльність єдиною мотивацією — бажанням маніпулювати.
Фото: "20 хвилин"