На Півдні і Сході України зменшується використання суто російськомовних медіа - ІМІ

23 Травня 2017
1354
23 Травня 2017
17:28

На Півдні і Сході України зменшується використання суто російськомовних медіа - ІМІ

1354
Більше 80% мешканців південно-східних регіонів України відчувають себе абсолютно або скоріше комфортно, коли говорять (81%), чують (89%) або читають (85%) українською мовою. Про це свідчать результати опитування мешканців Півдня та Сходу України, яке було проведено у 2016 та 2017 роках компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та USAID.
На Півдні і Сході України зменшується використання суто російськомовних медіа - ІМІ

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

У цих регіонах використання суто російськомовних медіа зменшилось за останній рік в середньому на 6%, якщо порівнювати результати опитування по шести областях, які брали участь в обох хвилях дослідження. Наприклад, якщо у 2016 році 61% опитаних користувачів інтернету найчастіше користувались виключно російськомовними інтернет-ресурсами, то зараз — 55%.

Найчастіше користувачі медіа восьми областей користуются і російськомовними, і україномовними радіо (64%) та телеканалами (74%), а серед інтернет-видань і преси переважають російськомовні (53 і 42% відповідно).

Щодо регіонального розподілу, то найбільша частка користувачів суто україномовних телепередач була виявлена у Херсонській (16%) та Дніпропетровській (14%) областях. Найменша частка – в Донецькій (1%) та Одеській областях (4%).

Крім того майже кожний п’ятий мешканець (17%) південно-східних областей України підтримує вжиття заходів для протистояння домінуючому становищу російської мови, зокрема, в освіті, бізнесі та ЗМІ.

Опитування проводилось компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та USAID у січні-березні 2017 р. у восьми областях Сходу та Півдня України (Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська, території Донецької та Луганської областей, які контролюються урядом України). Всього було опитано 15 103 респонденти. Теоретична похибка не перевищує 1% для всієї вибірки та 2,5% для кожної області окремо з вірогідністю 0,95. Перша хвиля дослідження була здійснена у листопаді 2015 — січні 2016 р. та охопила 13 830 респондентів у шести областях Сходу та Півдня України (всі вище згадані, крім Херсонської та Миколаївської областей).

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації». За законопроект проголосували 269 народних депутатів. 

Він запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою: 75% для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 60% - для місцевих телеканалів, 75% - для програм новин.

Закон набуде чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

Фракція «Опозиційний блок» повідомила, що має намір зареєструвати у Верховній Раді проект постанови про скасування ухваленого 23 травня парламентом закону про мовні квоти на українському телебаченні.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1354
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду