Нацполіція приєднає розслідування «Слідства.Інфо» до матеріалів справи щодо вбивства Шеремета – Князєв
Нацполіція приєднає розслідування «Слідства.Інфо» до матеріалів справи щодо вбивства Шеремета – Князєв
Про це пише «Українська правда».
За словами пана Князєва, на нараді з групою розслідування вбивства обговорять помилки слідства, а також факти, які були викладені у сюжеті «Слідства. Інфо».
Збори слідчої групи Нацполіції заплановані на 12 годину..
«Ми приєднаємо сюжет журналістів до матеріалів кримінального провадження і перевіримо викладену там інформацію», – сказав він.
На уточнення «Української правди», чи був допитаний колишній працівник СБУ Ігор Устименко, який перебував у автомобілі «Шкода» неподалік місця закладки вибухівки під машину Павла Шеремета, керівник Нацполіції зазначив: «Ще раз повторюю, я зараз збираю всю слідчу групу, заслухаємо всі звіти».
Як писав «Детектор медіа», Національна поліція не допитувала кількох можливих свідків убивства журналіста Павла Шеремета, які можуть мати стосунок до Служби безпеки України. Про це йдеться у фільмі «Слідства. Інфо» «Вбивство Павла», який 10 травня презентувало «Громадське телебачення».
Нагадаємо, 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув український журналіст Павло Шеремет.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну.
21 липня Федеральне бюро розслідувань (ФБР) почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.
11 серпня стало відомо, що Національна поліція України звернулася до Федерального бюро розслідувань (ФБР) за допомогою щодо встановлення осіб, які заклали вибухівку під машину журналіста Павла Шеремета.
20 січня 2017 року стало відомо, що за півроку з дня загибелі Павла Шеремета слідство не встановило ані вбивць, ані замовників, Генпрокурор тримає розслідування на контролі, про нього інформують президента.
Голова Служби безпеки України України Василь Грицак заявив, що СБУ поки що не має доказів схожості у справах про замах на нардепа Антона Геращенка і вбивства журналіста Павла Шеремета.