За три місяці в Україні зафіксовано 52 випадки порушень свободи слова – ІМІ
За три місяці в Україні зафіксовано 52 випадки порушень свободи слова – ІМІ
Такі дані подає щомісячний моніторинг ІМІ «Барометр свободи слова».
Трійкою лідерів з порушень за цей період стали Київ з областю (12 випадків), Донеччинна (п’ять випадків) та Дніпропетровщина з Миколаївщиною (по чотири випадки). Загалом порушували право журналістів на професію приватні особи, місцева влада і депутати, посадовці, судді, Верховна Рада, СБУ, політичні партії та інші.
В окупованому Росією Криму ІМІ зафіксував сім випадків порушень прав журналістів.
Експерти ІМІ відзначають збільшення порушень в категорії доступ до публічної інформації, зокрема дев'ять випадків з початку року у порівнянні з першим кварталом 2016 року, коли було зафіксовано три випадки.
У той же час ІМІ зафіксував зменшення кількості фізичної агресії стосовно журналістів, зафіксовано два випадки побиття у цьому році, у порівнянні з першим кварталом 2016 року, коли експерти відслідкували сім випадків.
Також негативною тенденцією є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів, з початку року - чотири випадки у порівнянні з 2016 роком, коли був зафіксований один випадок у січні.
Крім того, ІМІ звертає увагу на зростання випадків політичного тиску - за перший квартал зафіксовано три випадки. У 2016 році за весь рік було зафіксовано три таких випадки.
«Цього року випадки політичного тиску пов’язані з введенням електронного декларування для представників антикорупційних громадських організацій та їхніх контрагентів, тиск на члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії з боку Радикальної партії Олега Ляшка та випадок пов’язаний з місцевою владою на Кіровоградщині», – повідомляє ІМІ.
Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці «Барометр свободи слова».
Нагадаємо, за два місяці 2017 року ІМІ зафіксував по Україні загалом 36 випадків порушень свободи слова, які сталися в 18 областях країни. Основними порушеннями за січень і лютий стали – перешкоджання професійній діяльності журналіста – 12 випадків, 7 випадків обмеження доступу до публічної інформації та 6 випадків погроз.