14:01
Субота, 1 Квітня 2017

Кириленко відкидає тиск на Україну щодо дозволу представниці Росії Юлії Самойловій прибути до Києва на «Євробачення-2017»

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, коментуючи деякі заяви у Європейській мовній спілці щодо можливості запровадження санкцій проти України через заборону в’їзду для російської співачки на «Євробачення-2017», заявив, що вимагати від України порушувати власне законодавство на догоду Росії є безпрецедентним і неприйнятним.
Кириленко відкидає тиск на Україну щодо дозволу представниці Росії Юлії Самойловій прибути до Києва на «Євробачення-2017»
Кириленко відкидає тиск на Україну щодо дозволу представниці Росії Юлії Самойловій прибути до Києва на «Євробачення-2017»

Про це він сказав в ефірі «Українського радіо», передає «Радіо Свобода».

«Я можу ще раз повторити, що Росія може взяти участь у «Євробаченні-2017» у Києві, але якщо буде такий учасник, який не порушував українське законодавство. І, я думаю, точно таке рішення ухвалила би Франція, Німеччина, Британія, Польща чи будь-яка інша країна – член Європейської мовної спілки. А вимагати від України безпрецедентних рішень на догоду Росії і у порушення власного законодавства та, до речі, норм міжнародного права – є безпрецедентним і неприйнятним», – сказав В’ячеслав Кириленко.

Віце-премє’р зазначив, що якщо Росія приїде з іншим учасником на пісенний конкурс, то їм, як і усім іншим делегаціям буде гарантовано безпеку, нормальний прийом і перебуванням. В іншому випадку – Україна проведе «Євробачення» для 42 країн.

Перед цим віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко запропонував Росії визначити замість Юлії Самойлової, якій заборонено в’їзд в Україну через порушення законодавства, іншого учасника «Євробачення-2017». Водночас він заявив, що не сподівається, що РФ скористається таким шансом.

Раніше стало відомо, що директорка Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Дельтенре просить прем’єр-міністра Володимира Гройсмана забезпечити участь в «Євробаченні-2017» представниці Росії Юлії Самойлової нарівні з усіма конкурсантами. Інакше деякі країни можуть відмовитися від участі у цьогорічному конкурсі, а Україна може бути відсторонена у подальшому від «Євробачення». Українська влада поки що не дала офіційної відповіді Інгрід Дельтенре. В Україні вважають, що директорка ЄМС зробила заяву під тиском Росії.

31 березня на порталі oikotimes.com (Стокгольм, Швеція) оприлюднено листа директорки ЄМС Інгрід  Дельтенре до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Інгрід  Дельтенре 23 лютого 2017 року подала у відставку з цієї посади і працює у Спілці до літа 2017 року. Лист директорки ЄМС датований 23 березням, наступним днем після того, як Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки. Рішення СБУ прийняте на підставі отриманих даних про порушення Юлією Самойловою законодавства України, зокрема про незаконне відвідування окупованого Криму у 2015 році, коли вона оминула офіційний український КПП.

Читайте також

Нагадаємо, Росія останньою зі всіх 43 країн-учасниць оголосила свого представника. «Первый канал» Росії делегував Юлію Самойлову, яка з дитинства має першу групу інвалідності і пересувається на інвалідному візку, на «Євробачення-2017» у Київ. У 2015 році вона виступала в окупованому Криму, порушивши Закон України. Після численних перевірок цієї інформації 22 березня Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки. 

23 березня ЄМС запропонувала Юлії Самойлової організувати пряму трансляцію виступу. Проте російський «Первый канал» відмовився від дистанційної участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017» в Києві.

Після цього ЄМС висловила глибоке занепокоєння ситуацією і заявила, що працюватиме надалі над тим, щоб всі учасники виступили на конкурсі.

24 березня радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що вони не переглядатимуть своє рішення про заборону на в'їзд до України представниці Росії на «Євробаченні» Юлії Самойлової.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
578
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop