РПР закликає Порошенка повернути до Ради зміни до закону про е-декларування та вилучити з нього «дискримінаційні норми»

РПР закликає Порошенка повернути до Ради зміни до закону про е-декларування та вилучити з нього «дискримінаційні норми»

27 Березня 2017
2386
27 Березня 2017
10:25

РПР закликає Порошенка повернути до Ради зміни до закону про е-декларування та вилучити з нього «дискримінаційні норми»

2386
Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні»
РПР закликає Порошенка повернути до Ради зміни до закону про е-декларування та вилучити з нього «дискримінаційні норми»
РПР закликає Порошенка повернути до Ради зміни до закону про е-декларування та вилучити з нього «дискримінаційні норми»

Про це йдеться на сайті РПР

Коаліція вважає, що зміни в е-декларуванні, ухвалені Радою 23 березня, – це прояви переходу до авторитаризму.

«Електронне декларування “антикорупційними активістами” нарівні з чиновниками – це лише популістична ширма, за якою стоять прописані законом механізми, покликані паралізувати діяльність громадських організацій та відштовхнути громадян від участі у будь-якій антикорупційній діяльності. Крім цього, в такому вигляді закон містить явні ознаки дискримінації (неоднакового ставлення) за ознакою роду діяльності», – йдеться у повідомленні РПР.

У коаліції називають рішення Ради «неоднозначним та недемократичним» та закликають Порошенка передати закон до Ради для повторного перегляду.

«Розуміючи резонанс та ризики цього неоднозначного та недемократичного рішення Верховної Ради, Реанімаційний пакет реформ звертається до Президента України з закликом повернути закон до Верховної Ради України для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції вилучити дискримінаційні норми, які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні», – повідомляє РПР.

Коаліція також запропонувала Президенту України зустрітися з представниками громадянського суспільства в присутності журналістів, аби «обговорити ситуацію та знайти правильний вихід, який би допоміг уникнути помилок та згуртувати суспільство». 

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"». Відповідний законопроект № 6172 був внесений Президентом України як невідкладний і мав на меті вилучити з-під дії закону «Про запобігання корупції» військовослужбовців.

Але в результаті його підготовки до другого читання навпаки було розширено сферу дії закону. Так, 22 березня Комітет з питань запобігання та протидії корупції, розглянувши законопроект, рекомендував Верховній Раді прийняти поправку народної депутатки від «Народного фронту» Тетяни Чорновол, яка мала на меті зобов'язати керівників та засновників ЗМІ подавати електронні декларації.

Під час голосування 23 березня пані Чорновол відкликала свою поправку про вимогу декларування доходів редакторів і засновників ЗМІ, натомість закон було ухвалено з іншою її поправкою, яка зобов’язує до е-декларування громадські організації, що здійснюють антикорупційну діяльність, а також усіх контрагентів установ та організацій, що отримують кошти з програм міжнародної технічної допомоги, спрямованих на протидію корупції.

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вважає, що закон торкнеться в тому числі й журналістів, тому що корупцію викривають і пишуть розслідування на цю тему журналісти, які працюють у громадських організаціях. Вона розцінює ухвалення такого закону як тиск на роботу медійників.

Виконавча директорка «Центру протидії корупції» Дар’я Каленюк звернула увагу на те, що відповідно до ухваленого закону декларувати свої статки доведеться також і підрядникам громадських організацій, що займаються антикорупційними проектами за рахунок донорів.

У Посольстві США в Україні критично оцінили зміни до закону, що зобов’язують представників громадських організацій подавати електронні декларації.

24 березня Верховна Рада спробувала скасувати результати голосування за закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», але їй не вистачило голосів для скасування рішення.

Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко має ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.

24 березня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2386
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду