Архіви з розгромленої Бібліотеки української літератури в Москві забрала Україна

Архіви з розгромленої Бібліотеки української літератури в Москві забрала Україна

10 Березня 2017
1478
10 Березня 2017
18:53

Архіви з розгромленої Бібліотеки української літератури в Москві забрала Україна

1478
Різноманітні матеріали з розформованої Бібліотеки української літератури в Москві (Росія) забрано працівниками Національного культурного центру України (НКЦУ) на Старому Арбаті (Москва) на зберігання та систематизацію.
Архіви з розгромленої Бібліотеки української літератури в Москві забрала Україна
Архіви з розгромленої Бібліотеки української літератури в Москві забрала Україна

Про це повідомляє  «Укрінформ» з посиланням на працівників НКЦУ.

Серед взятих на зберігання Центром матеріалів колишньої Бібліотеки української літератури – архівні матеріали, зокрема архіви історії відтворення бібліотеки, архіви, що реконструюють історію створення в РФ організацій української діаспори (Федеральна національно-культурна автономія «Українці Росії», Всеросійська громадська організація «Об'єднання українців Росії», інші), архіви Культурного центру.

Крім цього до НКЦУ перенесені видання українців Росії - листівки, звернення, газети, журнали (наприклад, газети «Український вибір», журнал «Український огляд», головним редактором якого був видатний діяч українського руху в РФ О.О.Руденко-Десняк), матеріали про роботу Світового конгресу українців, примірники книг  «Убієнним синам України, Сандормох» , видані Карельською республіканською громадською організацією Товариство української культури «Калина».

«Укрінформ» нагадує, що Бібліотеку української літератури в Москві перший раз її було розгромлено за радянської влади в 30-ті роки.

Раніше стало відомо, що співробітники Бібліотеки української літератури в Москві виступають категорично проти позову на 2,4 млн рублів, поданого новим керівництвом бібліотеки до тимчасово усуненого директора закладу Наталії Шаріної. Співробітники також побоюються за долю установи через зміни, що відбуваються в закладі.

Нагадаємо, у 2011 директорка Бібліотеки української літератури у Москві Наталя Шаріна стала фігуранткою кримінальної справи за статею 282 КК РФ, однак у 2013 кримінальне переслідування припинили через відсутність складу злочину. 

В кінці жовтня 2015 року після обшуків у бібліотеці директорку установи Наталю Шаріну звинуватили у розповсюдженні забороненої літератури і затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського. Вона не визнала свою провину. За словами Шаріної, бібліотека діяла відповідно до закону, а літературу вилучили з спецсховища. Згодом Шаріну визнали політв'язнем. Кримінальну справу завели за статтею «порушення національної ненависті і ворожнечі». 

У квітні 2016 Шаріну також звинуватили  в розтраті (ч.4 ст. 160 КК РФ). За версією слідства, вона в 2011-2013 роках витрачала кошти, призначені для виплати юристам бібліотеки, на свій захист у кримінальній справі.

У серпні 2016 року прокуратура вирішила не затверджувати обвинувальний акт у справі щодо директорки Бібліотеки української літератури Наталі Шаріної. Справу, як повідомив керівник «Команды 29» Іван Павлов, який захищає Шаріну, повернули до Слідчого комітету РФ.

В ЄС заявили, що в Росії не повинні втручатися у діяльність Бібліотеки української літератури.

У жовтні 2016 року Міський суд Москви продовжив до 28 квітня 2017 року домашній арешт директорці Бібліотеки української літератури Наталі Шаріній.

У березні 2017 року директорку Бібліотеки української літератури Наталії Шаріній, яку звинуватили в екстремізмі, повідомили про припинення трудового договору.

На фото - Наталія Шаріна

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1478
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду